قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/04/23

گام بلند فولادسازان از اروپا تا آسیا

گام بلند اروپا در ادغام تولیدکنندگان آهن آلات

پس از دو سال نظارت و بررسی مطابقت با قوانين اتحاديه اروپا، بالاخره ادغام شركت های تولید آهن آلات تاتا استيل و تيسن كروپ به مراحل نهايی نزديك می شود.

پس از ادغام، شركت جديد ۴۸۰۰۰ نفر پرسنل و در آمد ساليانه ۱۷ ميلييارد يورو خواهد داشت. كارشناسان معتقدند ادغام اين دو شركت عامل موثری برای مقابله با ظرفيت مازاد، واردات ارزان و اقدامات تعرفه ای آمريكا خواهد بود.هر چه بازار به سمت ادغام بيشتر حركت كند سياست قيمت گذاری و عرضه محصول بهتر خواهد شد.

با اين وجود به نظر نمی رسد مشكل ظرفيت مازاد آهن آلات اروپا با اين ادغام حل شود. شركت جديد تيسن كروپ تاتا، با داشتن سهم ۲۷ درصدی از توليد آهن آلات اروپا پس از آرسلور ميتال با ۳۸ درصد سهم بازار در جايگاه دوم قرار خواهد گرفت. شركت جديد كاهش هزينه ۴۰۰ تا ۵۰۰ ميليون يورويی را هدف گذاری كرده است. در خصوص  تعديل ۴۰۰۰ منابع انساني مازاد نيز كه باعث صرفه جويی ساليانه ۱۰۰ ميليون يورويی می شود، تعديل كاركنان بين دو شركت به طور مساوی تقسيم خواهد شد.

آرسلور ميتال محصولات تخت فولادی را گران می كند

بزرگ ترين شركت تولیدکننده آهن آلات جهان اعلام كرد قيمت های جديد محصولات تخت فولادی را  در شمال اروپا افزايش خواهد داد. قيمت های جديد در سفارش های فروش جديد تحويل ماه سپتامبر اعمال خواهد شد.قيمت هدف گذاری شده برای كلاف گرم  ۵۸۰ يورو معادل ۶۷۹ دلار EXW است. در آخرين ارزيابی متال بولتن از ورق سیاه در شمال اروپا در ۱۱ جولای ۵۵۵ تا ۵۶۵ يورو است كه قيمت های ثبت شده در معاملات می باشد. پيشنهادهای فروش جديد اروپايی ها در اوايل هفته جاری تا ۵۷۰ يورو نيز رسيده است.

به علاوه شركت ارسلور كلاف سرد را به ۶۶۰ و ورق گالوانيزه را به ۶۸۰ يورو EXW افزايش داد. آخرين ارزيابی متال بولتن از محصولات مذكور به ترتيب ۶۳۰ تا ۶۵۰ يورو و ۶۵۰ تا ۶۷۰ يورو EXW بوده است. پس از كاهش قيمت در سه هفته اول ماه ژوئن در جنوب اروپا، قيمت ها در حال بازيابی است و احتمالا ايلوا قيمت های جديد فروش را با افزايش اعلام خواهد كرد.به گفته منابع اگاه ايلوا كه برای افزايش تناژ فروش اقدام به كاهش قيمت كرده بود به اهداف فروش دست يافته و در قيمت گذاری جديد فشاری بر بازار وارد نخواهد كرد.

تداوم رکود بازار ورق سرد و گالوانیزه صادراتی چین

قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد در بازار صادراتی کشور چین در هفته گذشته روند ثابتی را در پیش گرفته بود و کارخانجات این کشور قیمت های پیشنهادی خود را همچنان در محدوده ثابتی نگاه داشته اند. به گفته منابع خبری علت این امر کاهش میزان فعالیت تجاری در بازار صادراتی این کشور و شایعات مطرح شده در خصوص کاهش میزان تولید محصولات فولادی در کارخانجات بوده است.

    بازار ورق سرد

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد صادراتی کشور چین طی هفته گذشته به میزان ۶۲۵-۶۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی همچنان ثابت باقی مانده است. به گفتی یکی از تاجران شانگهای محموله کوچکی از ورق سرد این کشور با قیمت ۶۳۰ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته به کشور ویتنام صادر گردید.

برخی فعالان بازار معتقدند قیمت پیشنهادی برای این محموله نسبت به سایر معاملات صورت گرفته کمتر می باشد که دلیل این امر را می توان ظرفیت کم معامله فوق دانست. این در حالی است که قیمت کارآمد برای معاملات ورق سرد در بازار داخلی کشور چین در محدوده ۶۲۰-۶۱۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

معاملات بازار ورق فولادی چین در هفته گذشته

به گفته برخی منابع خبری محموله دیگری از کشور چین شامل ورق سرد به کشور تایوان ارسال گردیده و محدوده قیمت این معامله به میزان ۶۴۵-۶۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است. وزن ورق فولادی مورد استفاده در معامله اخیر متفاوت بوده است. تا این لحظه هیچ معامله دیگری در بازار صادراتی ورق سرد کشور چین شنیده نشده است.

اکثر فعالان بازار نیز قیمت های پیشنهادی خود را در محدوده ۶۲۵-۶۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. برخی تجار بازار صادراتی چین نیز اعلام کرده اند که کارخانجات حاضر به پذیرفتن قیمت های پایین تر از ۶۲۵ دلار به ازای هر تن برای معاملات این محصول نمی باشند.

این طور به نظر می رسد که قیمت های پیشنهادی پایین تر نخواهد آمد هرچند خریداران ورق فولادی در کشورهای دیگر همچنان در انتظار ارائه قیمت های پایین تر از سوی صادرکنندگان کشور چین می باشند. طی هفته های قبل صادرکنندگان ورق فولادی در کشور چین سعی داشتند محموله های بیشتری را به کشورهای خارجی به فروش برسانند و علت این امر را می توان کاهش ارزش یوان در برابر دلار طی هفته های قبل دانست.

بازار ورق داخلی چین دنباله رو بازار صادراتی

کارخانه تولیدکننده آهن آلات بنکسی واقع در کشور چین نیز طی هفته گذشته قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان ۶۳۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرد. پیشنهادات قیمت شنیده شده از سوی سایر کارخانجات در محدوده ۶۲۵ دلار به ازای هر تن شنیده شده است. برخی از کارخانجات اعلام کرده اند که قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد تولیدی کارخانجات کشور چین در هفته گذشته روند ثابتی را دنبال کرده است که علت این امر را می توان کاهش فعالیت در بازار این کشور دانست.

قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور چین به میزان ۴۶۶۰-۴۶۰۰ یوان (۷۰۳-۶۹۴ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی تنها در حدود ۲۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.فعالیت تجاری در بازار ورق گالوانیزه کشور چین نیز طی هفته گذشته کاهش یافته است و خریداران خارجی این محصول همچنان در انتظار بهبود قیمت ها می باشند.

اکثر تجار اعلام کرده اند که در هفته گذشته هیچ محموله ای از ورق گالوانیزه به فروش نرسانده اند.ارزیابی متال بولتن نیز از قیمت ورق گالوانیزه در بازار صادراتی کشور چین به میزان ۶۹۵-۶۹۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن همچنان ثابت باقی مانده است.

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667