قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/04/06

لزوم بهبود بازار فولاد پیش از شدت گرفتن فاز دوم تحریم ها

 روند افزایشی قیمت ها وارد فاز خطرناک شد

متاسفانه همان طور که پیش بینی می شد از روز گذشته روند افزایش قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت ناودانی و نبشی و تیرآهن، میلگرد و سایر مقاطعّ وارد فاز خطرناک خود شده و اعتراضات به صورت جسته و گریخته از گوشه و کنار آغاز شده است.

دیروز همان طور که طبق روال چند ماه اخیر است جلساتی در مجلس و دولت تشکیل شد. بازگشت به نقطه اول و دلار توافقی و از سر گیری فعالیت صرافی ها. سرعت حوادث به قدری است که قدرت تجزیه و تحلیل را از همه گرفته است.

روز گذشته حتی صحبت از افزایش نرخ سود بانکی هم مجددا مطرح شد. به راستی آیا ما هنوز به این باور نرسیده ایم که ریشه تمام مشکلات اقتصادی ایران نرخ سود غیر متعارف بانکی است؟

نکته مهم و حیاتی بررسی مشکلات و حل آن ها قبل از ۱۵ مرداد و شدت گرفتن فاز دوم تحریم هاست. فعالان بازار فولاد نیز باید در تعیین قیمت ناودانی نبشی و میلگرد و سایر محصولات و بازگشت آرامش به بازار تا قبل از این تاریخ اقدام نمایند.

در مجموع بازار بلاتکلیف به نظر می رسد از یک سو بحث فرمان جدید دولت مبنی بر آزاد شدن نرخ توافقی صادرکننده و وارد کننده و جریان کاهش نرخ دلار و از سوی دیگر قیمت های نامتعارف در برخی مبادی برای قیمت ناودانی نبشی و میلگرد و سایر محصولات به اضافه نبود آگاهی از روند عرضه آتی فولاد و اخبار تعطیلی بخشی از بازار تهران سبب این امر شده است ……. امیدواریم که آنچه در پیش اتفاق می افتد شامل خیر عمومی باشد.

سکوت کامل بازار فولاد را فرا گرفت

همچنین در روز گذشته مشاهده کردیم که خرید و فروش در حوزه مقاطع طویل فولادی، تقریبا متوقف و سکوت بر این بازار حکم فرما گردید به طوری که تولیدکنندگان برای تعیین قیمت مقاطع از جمله قیمت ناودانی نبشی و میلگرد سردرگم شدند.

برخی مبادی فروش که پیش از این با احتیاط کامل و به صورت چراغ خاموش حرکت می کردند؛ در روز گذشته که با جرات و جسارت بیشتری پا میدان گذاشته اند؛ در واقع حجم پیشنهادات فروش بیشتری در این روز به نسبت دو روز اول هفته به گوش رسید.

به طور کلی نوسانات کاهشی و افزایشی روز گذشته قیمت دلار و تعطیلی بازار تهران باعث شده بیشتر فروشندگان از اعلام قیمت ناودانی نبشی و میلگرد و سایر محصولات در روز گذشته نیز مانند روزهای قبل خودداری می کنند طبق شنیده ها قیمت دلار پس از کاهش در ابتدای روز مجددا در فاز افزایشی و برگشت قرار گرفته کشف قیمت آهن در این بازار ملتهب بسیار سخت شده است.

گزارش بازار مواد اولیه

خیلی خلاصه می توان گفت:

ضایعات در برخی مبادی افزایش قیمت عجیبی یافته به طوری که یکی از فعالان بازار می گوید افزایش قیمت چشمگیر روز گذشته در برخی مبادی به نوعی آخرین تیر ترکش این حوزه در بازار نابسامان فعلی است. از حوزه آهن اسفنجی نرخ خاصی شنیده نشد و به نظر می رسد این گروه فروش چندانی به بازار روز گذشته نداشته باشند.

اما در خصوص شمش قیمت ها همانند بازار ضایعات کمی عجیب شنیده می شود قیمت های پیشنهادی از ۳۱۳۵ تومان تا ۳۱۸۰ تومان و گاها ۳۲۰۰ تومان به گوش می رسد این نرخ ها سبب شده که نورد کاران از انجام معامله و خرید تقریبا عقب نشینی کنند.

ورق فولاد مبارکه

نقد سندیکا لوله و پروفیل از عملکرد فولاد مبارکه

در پی انتشار خبر کنسل شدن معاملات روز گذشته بورس کالا در خصوص ورق گرم B

سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی کشور بیانیه زیر را صادر و منتشر نمود :

 یا  هیچ یا همه

بدنبال اطلاع رسانی سندیکای لوله و پروفیل فولادی ایران مبنی کمبود عرضه ورق فولاد مبارکه و قطره چکانی بودن آن برای افزایش قیمت ورق ، بحمدالله دستور توقف این فروش  ناقص الخلقه در معاملات امروز بورس کالا داده شد که جای تشکر دارد .

این سندیکا هشدار می دهد که مهندسی عرضه در بورس کالا و انحصار در عرضه عامل اصلی افزایش قیمت است و به همین علت در قوانین؛  عرضه ی کالای انحصاری در بورس کالا ممنوع است ولی متاسفانه تاکنون رعایت نشده است.

اگر قرار است به حد نیاز بازار و تقاضای بورس کالا عرضه نشود؛ پس بهتر است هیچ تناژی در بورس کالا برای کشف قیمت نباشد و کشف قیمت بر اساس قیمت تمام شده فولاد مبارکه و سود معقول و یا متناسب با قیمت جهانی توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان انجام شود و سازمان تعزیزات حکومتی نیز بر قیمت  فروش بالادستی ها و پایین دستی ها نظارت کند.
 

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667