قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/04/05

دلایل عمده افزایش قیمت ورق فولادی در روزهای آتی

پیش بینی رشد بیشتر قیمت ورق در روزهای آتی

قیمت ورق سیاه طی هفته گذشته و در دومین روز هفته برای ضخامت ۲ میلی متر به میزان ۳۳۲۰۰ ریال به ازای هر کیلو در انزلی اعلام گردید. نرخ این محصول تا روزهای پایانی هفته تغییر محسوسی نداشته است ولی به گفته برخی منابع خبری احتمال دارد که قیمت ورق گرم تا چند روز آتی روند صعودی را طی کند.

این امر دو دلیل عمده خواهد داشت: یکی افزایش نرخ دلار و دیگری محدودیت میزان عرضه از سوی تولیدکنندگان برون مرزی

براساس آمار منتشر شده میزان واردات ورق فولادی در اردیبهشت ماه سال جاری به میزان ۲۷۶۱۳ تن بوده است و این میزان در ماه گذشته به ۱۰۸۰۱ تن کاهش یافت. این در حالی است که طی ماه های گذشته این محصول به طور میانگین به میزان ۳۰۰۰۰ تن در هر ماه وارد شده است.

در روز یک شنبه هفته گذشته و مصادف با هفته پایانی خرداد ماه قیمت ورق سیاه به طور میانگین برای ضخامت های ۱۵-۵/۲ میلی متر به میزان ۳۰۵۶۹ ریال به ازای هر کیلو بوده است و تا روزهای پایانی هفته نیز نرخ این محصول تغییر محسوسی نیافت. در روز چهارشنبه قیمت ورق سیاه به طور میانگین به میزان ۳۰۷۶۹ ریال به ازای هر کیلو رسید و تغییرات زیادی را ثبت نکرد.
محدودیت عرضه در بازار ورق همچنان ادامه دارد

نکته دیگری که در بازار ورق طی هفته گذشته مشاهده گردید محدودیت عرضه برای ضخامت ۵/۲ میلی متر ورق فولادی بوده است. به همین دلیل ورق فولادی کارخانه نورد لوله اهواز و سایر کارخانجات جانشین ورق فولادی مبارکه در بازار داخلی گشته است.

قیمت ورق اکسین در نخستین روز هفته گذشته با افزایش قیمت مواجه گردید ولی میزان تقاضا برای خرید این محصول کم بوده و از سوی خریداران با استقبال زیادی مواجه نگردید. به همین علت قیمت ورق اکسین در روزهای پایانی هفته گذشته مجددا روند نزولی را در پیش گرفت.

قیمت ورق فولادی این کارخانه در روزهای ابتدایی هفته گذشته به میزان ۳۱۸۲۵ ریال به ازای هر کیلو گزارش شد و در روزهای پایانی این نرخ کاهش یافته و به میزان ۳۱۴۵۰ ریال به ازای هر کیلو رسید. کارخانه کاویان نیز طی هفته گذشته میزان ورق کمی را در اختیار بازار فولاد گذاشته و با محدودیت عرضه مواجه شده است.

همسویی بازار ورق سرد و ورق گرم

همچنین کالای دیگری که طی هفته گذشته با محدودیت عرضه مواجه گردید ورق سرد بوده است. پس از محدودیت عرضه این کالا در بازار داخلی شاهد روند افزایشی نرخ این محصول بودیم و به دنبال آن نیز فروش این محصول متوقف گردید. اکثر ورق سرد مورد نیاز بازار کشور از کالای وارداتی تامین می گردد.

به علت این که در حال حاضر میزان واردات محصولات فولادی کاهش یافته است و تولیدکنندگان نیز فروش خود را متوقف ساخته اند واردکنندگان این کالا سردرگم شده اند. مشکل کمبود عرضه برای ورق هایی به ضخامت های پایین تر از ۷/۰ میلی متر به شدت مشاهده می گردد.

همچنین قیمت ورق گالوانیزه نیز طی هفته گذشته روند صعودی را در پیش گرفت و قیمت این محصول در نخستین روز هفته گذشته به طور میانگین به میزان ۴۳۶۲۱ ریال اعلام گردید و این قیمت برای ضخامت های ۲-۴/۰ میلی متر به میزان ۴۳۸۶۴ ریال مشاهده گردید. پیش بینی می شود که در روزهای آتی نرخ ورق سرد افزایش یافته و به دنبال آن قیمت ورق گالوانیزه نیز روند صعودی را طی کند.

بازار ورق جهانی طی هفته گذشته

قیمت ورق سیاه در کشور ترکیه در هفته پایانی خرداد ماه به میزان ۶۲۵-۶۱۰ دلار به ازای هر تن اعلام گردید و این قیمت در روزهایی تا میزان ۶۳۰ دلار به ازای هر تن نیز رسید. قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشور ترکیه نیز به میزان ۶۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام گردید.

قیمت ورق فولادی پیشنهادی روسیه در بازار وارداتی کشور ترکیه نیز به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن طی هفته گذشته افزایش یافته و به قیمت ۵۹۵-۵۹۰ دلار به ازای هر تن رسیده است. همچنین قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور آمریکا به میزان ۹۰۰ دلار به ازای هر تن رسید.

این بالاترین قیمت برای ورق سیاه در بازار داخلی کشور آمریکا طی سال های گذشته بوده است. علت افزایش قیمت ناگهانی این محصول نیز کاهش میزان کالای وارداتی از کشور کانادا عنوان شده است. قیمت این محصول در بازار داخلی کشور اروپا نیز افزایش اندکی را نشان داده است و قیمت آن به ۵۶۲ یورو به ازای هر تن رسیده است.

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667