قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/03/25

مروری بر بازار فولاد در هفته پایانی ماه مبارک رمضان

هفته ای طاقت فرسا برای بازار فولاد کشور رقم خورد

رشد قیمت محصولات فولادی و در صدر آن ها رشد چشمگیر قیمت میلگرد در بازار داخلی سبب شد تا بازار شاهد یک هفته ملتهب دیگر باشد. این رشد نرخ در بسیاری از معاملات هفته جاری مشاهده گردید.

اگرچه بازار طی این هفته نوسانات زیادی را تجربه کرد با این حال مشاهده کردیم که بورس کالا نیز مدیریت درستی بر روند جاری بازار نداشته و معاملات صورت گرفته در بورس کالا سبب التهاب بیشتر بازار داخلی گردید.

به طور کلی می توان افزایش نرخ محصولات فولادی در بورس کالا را عامل مهمی در جهت روند صعودی بورس کالا دانست. این رشد قیمت در هفته جاری نه تنها در بورس محصولات فولادی بلکه در بازار پلیمرها نیز مشاهده شد.

می توان گفت در روزهای جاری رشد قیمت میلگرد و رسیدن نرخ به کانال ۳۰۰۰ تومان در کنار رشد شدید نرخ سکه و دلار در بازار آزاد شرایط بحرانی را پیش روی بازار قرار داد. هرچند به نظر می رسید رشد شدید نرخ محصولات پس از پایان ماه مبارک رمضان خودنمایی کند با این حال شاهد وقوع این روند در روزهای جاری در بازار فولاد بودیم.

بنابراین هنوز هم پتانسیل رشد قیمت ها در بازار وجود داشته و باید خود را برای روزهای سخت تر آماده کنیم. در هفته جاری رشد نرخ ابتدا از بازار سکه آغاز گردید و سپس به بازار فولاد و قیمت میلگرد رسید به طوری که در روزهای میانی هفته تیتر بسیاری از خبرگزاری ها با عنوان سکه شدن بازار میلگرد مشاهده گردید.

افزایش پتانسیل رشد قیمت ها از هفته آتی ؟

با مشاهد روند حاکم بر بازار آتی می توان پیش بینی کرد که رشد قیمت سکه در روزهای آینده تا حدودی کاهش یافته و با شیب آهسته تری دنبال می شود در حالی که  این روند در بازار میلگرد و سایر مقاطع همچنان ادامه خواهد داشت.

اخبار منتشر شده از پیگیری مجلس برای کنترل نرخ سکه در روزهای آتی حکایت دارد که باید دید این روند طی هفته آتی و پس از پایان ماه مبارک رمضان به چه صورت پیش خواهد رفت.

آنچه واضح است این است که پتانسیل رشد قیمت ها در هفته آتی همچنان وجود خواهد داشت و تا زمانی که چاره ای برای این مشکل اندیشیده نشود و نتوان از تقاضای کاذب خریداران جلوگیری کرد شاهد افزایش های هیجانی برای قیمت میلگرد و سایر محصولات فولادی خواهیم بود. هرچند تا زمانی که نرخ دلار به روند افزایشی خود ادامه دهد نرخ محصولات فولادی نیز در مسیر صعودی پیش خواهد رفت.
مروری بر روند قیمت گذاری بورس کالا در هفته جاری

در زمینه شمش فولادی و عرضه های هفته جاری در بورس کالا و تاثیر آن بر قیمت میلگرد بازار داخلی در روزهای گذشته مطالب فراوانی منتشر گردید تنها نکته ای که باقی می ماند این است که حسب تجربه و رصد بازار طی چند ماه گذشته؛ نرخ واقعی و نقدی شمش قوس بدون هزینه نهفته فروش عرفی یا اعتباری؛ معمولا از معاملات شفاف شمش فولاد کاوه جنوب کیش قابل استخراج است؛

البته حدود ۷۰ الی ۱۰۰ تومان می بایست بیشتر در نظر گرفت؛ چرا که کرایه حمل شمش این تولیدکننده به مبادی نورد داخلی؛ نسبت به سایر مبادی تولید شمش کمی بیشتر تمام خواهد شد.

نرخ واقعی شمش قوس بازار داخلی =

نرخ معامله شده شمش کاوه جنوب کیش در بورس کالا + ۷۰ ~ ۱۰۰ تومان اختلاف کرایه حمل

در حوزه ورق فولادی و عرضه های موجود در بورس کالا نیز در روزهای اخیر مطالب فراوانی در سایت مرکزآهن منتشر گردید. تنها نکته این که باقی مانده است خبر منتشر شده در روز چهارشنبه هفته جاری می باشد:

ورود ورق های روسی و قزاق به ایران فعلا مقدور نیست

به گزارش پیک فلز حدود ۱۵ روز است که شایعاتی مبنی بر توقف معاملاتی صادرکنندگان ورق  روسی و قزاقی به ایران شنیده شد و در این زمینه شروع به کنکاش و جستجو از منابع مطلع کردیم که در نهایت توانستیم از چند تریدر فعال خارجی  در این زمینه صحت این موضوع را مطلع شویم.

واقعیت این است که مشکلات عدیده ای بر سر راه ورود ورق به خصوص ورق ۲ رول در این منطقه برای فعالان ایرانی ایجاد شده که شاید از منظر روابط سیاسی تعجب برانگیز باشد ( کشور دوست و برادر روسیه ) و محتملا در ماه های پیش رو می بایست شاهد توسعه فعالیت های وارداتی  از سمت بنادر جنوبی یعنی محصولات چینی ، کره ای  و هندی باشیم

خبر دیگری که در روز پایانی هفته جاری منتشر گردید به شرح زیر است:

تصویب حذف بارنامه کاغذی تا سه ماه آینده

 این خبری است که معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد و گفت :

بارنامه کاغذی با تلاش در جهت واضح تر شدن میزان کمیسیون دریافتی شرکت ‌های حمل و نقل از رانندگان، تا ماه های آتی حذف خواهد شد و جای خود را به بارنامه‌ های الکترونیکی می‌دهد.

به نظر می رسد با ورود بارنامه الکترونیک به صحنه معاملات فولاد در بازار آزاد ، فروش های غیر فاکتوری با مشکلاتی همراه گردد پس دوستانی که هنوز شرکت بازرگانی ثبت نکرده اند کمی عجله کنند.

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667