قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/03/20

گزارش متال بولتن از کاهش نرخ بیلت ایران به دنبال کاهش تقاضا و بلاتکلیفی بازار

گزارش سه شنبه، پنجم ژوئن بازارهای جهانی بیلت متال بولتن :

نرخ شمش فولادی در فاصله زمانی روز دوشنبه ۲۸ ماه می تا یکم ژوئیه در بیشتر بخش های آهن آلات دنیا توام با ثبات بوده و یا در برخی از مبادی به روند کاهشی خود ادامه داد و این امر بر قیمت میلگرد مناطق مختلف نیز تاثیرگذار بوده است؛

علت این موضوع کاهش فعالیت ‌های تجاری، کاهش نرخ قراضه آهن و بلاتکلیفی در خصوص تجدید تحریم ‌های ایالات متحده علیه ایران بوده است. چین اما به دلیل کاهش عرضه، از این موضوع مستثنی بوده، به طوری که نرخ بیلت داخلی آن بهبود داشته است.

به گفته گزارشگر فولاد بیلت وارداتی بازار آهن آلات آسیای جنوب شرقی مجددا تحت تاثیر تقاضای ضعیف قرار گرفته و لذا عرضه‌ های کمی گزارش شده است. آخرین عرضه های صورت گرفته در آسیای شرقی برای فیلیپین و با نرخ پایین ۵۴۷ دلار به ازای هر تن cfr بوده است؛ در حالی که انتظار تامین کنندگان CIS نرخ ۵۶۰ دلار به ازای هر تن cfr بوده است.

به دلیل بهبود قیمت آهن آلات بازار داخلی چین در اوایل هفته، هیچگونه پیشنهاد صادراتی از این کشور شنیده نشد؛ در حالی که پیش از این، در خلال هفته منتهی به ۲۸ ماه می؛ محصولات ارزان قیمت چینی؛ باعث کمی کاهش قیمت در بازار آسیای جنوب شرقی شده بود.

در خصوص بیلت آسیای مرکزی؛ شنیده شد که این محصول با نرخی حول و حوش ۵۵۰ الی ۵۵۵ دلار به ازای هر تن cfr به فیلیپین فروخته شده است.

خریداران فیلیپینی به دلیل شرایط بارانی این کشور، هنوز از خرید خودداری می نمایند؛ در همین حال خریداران اندونزی هم به دلیل کاهش فعالیت ‌های اقتصادی نشات گرفته از ماه مبارک رمضان؛ فعلا از بازار فاصله‌ گرفته اند. ماه رمضان در این کشور، اواسط ماه ژوئن به پایان می رسد.

بررسی بازار میلگرد آسیا

تاجری در ویتنام و در روز پنجشنبه عنوان نمود :” قیمت میلگرد و مواد اولیه داخلی چین کمی در حال بازگشت است و این موضوع به زودی می تواند باعث ثبات [نرخ های وارداتی آسیای جنوب شرقی] گردد. پس از پشت سر گذاشتن روند نزولی حوزه بازار داخلی بیلت چین در هفته گذشته؛ از روز پنجشنبه این بازار به طور پیوسته روندی رو به بهبود داشت.

بازار میلگرد آجدار این کشور نیز در طول هفته به کمک کاهش ذخایر موجودی روند افزایشی پیدا کرد. قیمت میلگرد آجدار این کشور در روز جمعه ۳۶۷۰ یوان ( ۵۷۳) دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته گذشته ۵۰ یوان به ازای هر تن کاهش را نشان می دهد. برخی منابع عنوان کردند که کاهش سطوح موجودی ممکن است باعث افزایش قیمت های بیلت گردد.

به اذعان یکی از تجار بیلت تانگشان چین، مجموع موجودی محصولات نیمه ساخته شده بازار آهن آلات تانگشان چین در روز جمعه ۲۸۰،۰۰۰ تن بوده که ۷۰،۰۰۰ تن کاهش نسبت به هفته گذشته را نشان می دهد. برنامه‌ ریزی کارخانجات؛ برنامه ‌ریزی به منظور صادرات بیلت نبوده است؛ چراکه قیمت ها در حال حاضر در بازار داخلی بالاتر است…

منطقه CIS و ترکیه

به دلیل ضعف فعالیت تجاری و فشار ناشی از قراضه آهن ارزان وارداتی ترکیه؛ نرخ بیلت صادراتی بازار آهن آلات کشورهای مستقل مشترک المنافع ( CIS )؛ در خلال هفته کاهشی بود. به دلیل گستره وسیع پیشنهادات، تعداد کمی از معاملات به نتیجه رسید.

پیشنهادات بازار آهن آلات CIS در روز جمعه؛ عمدتا در محدوده قیمتی ۵۱۰-۵۱۵ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه بود که نسبت به نرخ قبلی روز سه‌ شنبه در محدوده قیمتی ۵۱۲-۵۲۰ دلار به ازای هر تن فوب، با کاهش قیمت همراه بوده است. در همین حال خریداران اعلام کردند که نرخ قابل قبول نزدیک به محدوده قیمتی ۴۹۵-۵۰۵ دلار به ازای هر تن فوب می باشد.

گفته شده یک محموله ۱۰،۰۰۰ تنی بیلت کارخانه فولادسازی روستوف روسیه به تاجری در حدود قیمت ۴۹۸ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه فروخته شده است. اما قیمت های این کارخانه شامل ارزیابی متال بولتن نگردید چرا که این کارخانه عرضه‌ های منظم نداشته و قیمت های پیشنهادی آن پایین تر از سطوح بازار است و در نهایت بر قیمت میلگرد منطقه تاثیرگذار بوده است.

قیمت قراضه آهنتضعیف نرخ بیلت صادراتی ترکیه به دنبال کاهش قراضه آهن

پس از آخرین ارزیابی صورت گرفته روز چهارشنبه، منابع اعلام کردند یک محموله ۱۵،۰۰۰ تنی بیلت با نرخ ۵۰۲ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه، توسط کارخانه فولادسازی  Novolipetsk به مصر فروخته شده است. شایعاتی مبنی بر پیش خرید برای ترکیه با نرخ ۵۰۰ دلار به ازای هر تن فوب وجود داشت هرچند که منابع نمی توانند آن را تایید نمایند.

در ترکیه نرخ بیلت وارداتی؛ در هفته منتهی به روز پنجشنبه؛ پیرو روند کاهشی قراضه آهن وارداتی؛ همچنان کاهشی بود. تامین کنندگان CIS نرخ بیلت پیشنهادی خود به ترکیه را تا حد ۵۳۰ الی ۵۳۵ دلار به ازای هر تن cfr کاهش دادند؛ در حالی که خریداران ترک تمایل خود به خرید را در محدوده ۵۱۵-۵۲۰ دلار به ازای هر تن ابراز نمودند.

در هفته های اخیر معاملات قابل توجهی گزارش نشده است. در همین حال نرخ صادراتی بیلت ترکیه به دلیل کاهش ارزش قراضه آهن تضعیف گردید. یک منبع ترکیه ای عنوان نمود :” در حالی که بازار صادرات میلگرد کم رمق است و قیمت میلگرد ثابت می باشد؛ برخی از کارخانجات ترکیه شروع به تمرکز بر روی صادرات بیلت نموده اند. این منابع افزودند؛ مقداری بیلت صادراتی ترکیه با نرخ  ۵۲۰ الی ۵۲۵ دلار به ازای هر تن فوب به مقصد مصر پیش خرید شده است.

خاورمیانه؛ آفریقای شمالی

در امارات متحده عربی؛ بلاتکلیفی در خصوص احتمال آغاز مجدد تحریم ‌های تجاری ایالات متحده آمریکا بر روی ایران؛ موجب شد تا نرخ بیلت وارداتی امارات متحده عربی در خلال هفته منتهی به ۲۹ ماه می، بدون تغییر باقی بماند. بیلت پیشنهادی ایران به امارات متحده عربی، در محدوده ۵۲۰ الی ۵۳۰ دلار به ازای هر تن cfr ایستاد؛

اما درخواست ‌ها در محدوده ۴۹۵ – ۵۰۰ دلار به ازای هر تن cfr بوده است. همانند بازار میلگرد آجدار در امارات متحده عربی؛ قیمت میلگرد داخلی؛ با کمک خوشبینی نسبت به افزایش تقاضا برای محصولات طویل فولادی؛ افزایش پیدا کرد. نرخ صادراتی بیلت ایران، به دلیل تاثیر موضوع تحریم‌ های ایالات متحده، در هفته منتهی به روز پنجشنبه کاهشی بود.

مقدار کمی عرضه از سوی کارخانجات ایران در محدوده نرخ ۵۱۰-۵۱۵ دلار به ازای هر تن فوب شنیده شد. اما معاملاتی در بازار در خصوص این کالا و در این محدوده قیمتی شنیده نشد؛ انتظار نرخ قابل قبول در محدوده ۵۰۰-۵۰۵ دلار به ازای هر تن فوب است. نرخ وارداتی بیلت مصر هم در خلال هفته منتهی به روز پنجشنبه به دلیل تقاضای ضعیف و فعالیت ‌های تجاری کم رمق در خلال ماه مبارک رمضان؛ کاهشی بود.

معاملات در محدوده ۵۲۲-۵۳۵ دلار به ازای هر تن cfr شنیده شد؛ در همین حال بیلت تولیدی و پیشنهادی CIS به مصر با نرخ ۵۳۵ دلار به ازای هر تن cfr شنیده شد. قیمت میلگرد در بازار داخلی و ساکت مصر، بدون تغییر بود.

 

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667