قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/03/20

شرایط مبهم و غیر منطقی حوزه فولاد همچنان ادامه دارد

 ضعف و یا شاید هم اغماض مدیریت در کنترل هیجانات حوزه فولاد

روز گذشته نخستین روز کاری پس از یک هفته تعطیلی و سپری شدن التهابات در بازار فولاد بود. امید بسیاری از فعالان بازار به آرامش بازار فولاد در هفته جاری می باشد.

قیمت گذاری محصولات فولادی از صبح روز شنبه تقریبا با ثبات آغاز گردید و در برخی مبادی نیز اندکی افزایش قیمت گزارش شد. در ساعات ابتدایی روز گذشته کمترین قیمت پروفیل ضخامت ۲ میل متعلق به فولاد هیربد بوده که نرخ آن به میزان ۳۳۲۰ تومان اعلام گردید.

همچنین قیمت نبشی و ناودانی نیز به همراه پروفیل فعالیت خود را با کمی افزایش در روز شنبه آغاز کرد. به طور کلی آنچه که در خبرهای روز گذشته به گوش رسید افزایش   ۲۰ تا ۵۰ تومانی قیمت پروفیل بوده که با اعلام امروز قریب به اتفاق تولیدکنندگان محدوده پروفیل۲ از ۳۲۳۰ تا ۳۲۵۰ تومان بوده است.

شرایط بازار داخلی به واسطه هیجانات غالب شده بر اوضاع اقتصادی کشور؛ در حال حاضر از کمترین ارتباط منطقی و المان های پایه ای حوزه فولاد برخوردار بوده و لذا همان طوری که پیش تر هم عنوان گردید؛ فعلا اوضاع و احوال این حوزه اقتصادی به مثابه مثل معروف “ماهیگیری از آب گل آلود” دیده می شود.
افزایش قیمت محصولات از کنترل خارج شد!

کما این که با توجه به گزارش هایی که از بازارهای جهانی مخابره شده؛ بیشتر مناطق آسیایی، و یا حتی بازار صادراتی ایران؛ طی دو هفته اخیر متاثر از ماه مبارک رمضان روند کاهشی داشته است.

حال آن که بازار داخلی کشور و قیمت محصولات فولادی همچون قیمت پروفیل و نبشی ناودانی بر خلاف این روند و متأثر از هیجانات غالب شده بر مردم به دلیل ضعف نظارتی و خبرهای منفی مخابره شده از سمت برجام و البته برخی اتفاقات ناخواسته که مهمترین آن اعتصابات حوزه ترابری و کمبود عرضه بود؛ پیوسته افزایشی بوده است.

به طوری که این افزایش مداوم برخی از معادلات بین زنجیره‌ ای داخلی را بر هم زده به طوری که آینده زنجیره تامین فولادسازان خصوصی اکنون مبهم دیده شده و به نوعی دچار بلاتکلیفی گردیده است؛ چه بسا ادامه این وضعیت ممکن است منجر به تعطیلی تعداد زیادی از مبادی تولید بخش خصوصی در این حوزه گردد.

ارزیابی بازار فولاد در روزهای پایانی خرداد ماه

در حال حاضر مشکلات زیادی تولیدکنندگان بازار فولاد را تهدید می کند و تمامی این موارد به نگرانی این واحدهای تولیدی تبدیل گشته است. این نگرانی ها از یک سو شامل برنامه افزایش تولید انواع مقاطع فولادی بوده و هم توسعه سهم صادرات محصولات فولادی که مربوط به شرکت هایی همچون ذوب آهن اصفهان، فولاد خراسان، فولاد خوزستان و سایر شرکت های بزرگ می باشد.

اعمال تعرفه ۲۵ درصدی ترامپ برای صنعت فولاد که کشورهای کانادا ، مکزیک و اروپا را نیز در بر گرفته است بر نگرانی فولادسازان کشور افزوده است. تمامی این موارد پتانسیل های صادرات فولاد کشور را کاهش داده و تولیدکنندگان بایستی به طور دقیق موارد ذکر شده را در نظر داشته باشند. همچنین از دیگر چالش های پیش روی بازار فولاد ایران هزینه های ارزی این حوزه بوده که این امر بر قیمت مواد اولیه مصرفی برای تولید محصولات فولادی تاثیر بسزایی داشته است.

نرخ مواد اولیه همچون نسوزها و قالب مسی و سایر محصولات لازم برای تولید مقاطع به میزان ۲۰-۱۵ درصد بر نرخ محصولات طویل همچون قیمت پروفیل قوطی و تیرآهن تاثیرگذار می باشد. تمامی این موارد نگرانی تولیدکنندگان آهن آلات از کاهش سهم صادراتی این حوزه را افزایش داده است.

برای کاهش نگرانی های موجود در این زمینه باید به مواردی همچون گسترش میزان بهره وری و کاهش قیمت محصولات فولادی و همچنین تولید فولادهای مخصوص برای افزایش میزان صادرات کشور کارخانجات بزرگ همچون فولاد هرمزگان ، فولاد خوزستان و فولاد مبارکه توجه داشت.

بررسی عوامل موثر بر رونق بازار فولاد در ماه های آتی

به گفته برخی تحلیل گران یکی از مهمترین مواردی که در روزهای بحرانی جاری می تواند بر بهبود بازار فولاد کشور تاثیرگذار باشد رونق بازار مسکن می باشد. در شرایط کنونی آخرین مسیر سرازیر شدن سرمایه ها بازار مسکن کشور می باشد. به عبارت دیگر می توان گفت تحرک سرمایه نخست از بازار سکه و ارز آغاز می گردد و در نهایت به بازار مسکن سرازیر می گردد.

سرمایه ها معمولا به سمتی سرازیر می شوند که خیال سرمایه گذاران از بابت جوابدهی آن راحت باشد و بازار فولاد کشور نیز با توجه به افزایش قیمت پروفیل و تیرآهن و سایر محصولات طی ماه های اخیر به خوبی این امر را نشان داده است. بنابراین رشد بازار مسکن تا حد زیادی می تواند بازار فولاد کشور را از رکود خارج سازد. در حال حاضر با توجه به قرار گرفتن در فصل ساخت و ساز می توان به بهبود بازار فولاد کشور امیدوار باشیم.

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667