قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/03/12

سه مشکل اساسی بازار فولاد در روزهای آتی

بررسی مشکلات بازار آهن آلات در روزهای آینده

در روزهای آتی سه مشکل اساسی بازار فولاد را به شدت دچار رکود و کاهش قیمت تیرآهن و میلگرد و سایر محصولات به صورت کاذب قرار خواهد داد.

 محدود شدن صادرات فولاد
از سرگیری بارگیری از مبادی
تعطیلی چند روز آینده

به طور کلی قسمت عمده ای از بازار از دو روز گذشته تقریبا به سمت تعطیلی سوق پیدا کرده است؛ به طوری که دیروز عملا و حداقل در نیمی از مبادی مقاطع طویل فولادی بازار تعطیل بود.

موجودی انبارها تقلیل پیدا کرده و بارها تکمیل نیستند. از یک سو خریدها انجام شده و از سوی دیگر مشتری چشم انتظار ارسال بارهایی است که بین ۳ تا ۷ روز است که خریداری شده ولی از ارسال آن ها هنوز خبری نیست؛ شنیده شد برخی از پروژه ها به دلیل مشکلات ترابری و عدم حمل مصالح موقتا مجبور به تعطیلی شده اند؛

از یک سو مشتری به واسطه عدم ارسال بارهای خریداری شده قبلی، انگیزه‌ای به خرید ندارد؛ از سوی دیگر برخی از مبادی تولید هم بنا بر کمبود یا نبود مواد اولیه به واسطه مشکلات ترابری؛ خط تولید را یا متوقف نموده و یا به حداقل رسانده و یا فروش را کلا متوقف نموده اند به طوری که دیروز حداقل ۱۰ مرکز تولید مقاطع طویل فولادی که تا هفته پیش فعالیت روزمره آن ها ادامه داشت؛ اکنون متوقف شده است.

افزایش باربری های درون استانی در بازار فولاد

برخی از مبادی هم که فروش آن ها باز است، اذعان می کنند که توزیع کالای آن ها به دلیل مشکلات ترابری، بیشتر محدود به درون استانی و مسیرهای نسبتا نزدیک شده است؛ از برخی مبادی هم شنیده شد که شبانه بارگیری و تخلیه می کنند تا رانندگان آن ها از گزند مزاحمت های بین راهی مصون بمانند.

همچنین تقریبا دو الی سه روزی است که همزمان با طولانی تر شدن محدودیت های پیش آمده ترابری؛ انبارهای حاشیه پایتخت از اقبال بیشتری برخوردار بوده اند؛ چرا که حمل و نقل از این مبادی به مقصد مسیرهای درون شهری و یا شهرهای اطراف تهران، راحت تر صورت می گیرد

امید است که مشکلات موجود ترابری؛ به زودی حل شود؛ چرا که ترابری هر کشوری نقش شریان حیاتی آن کشور را ایفا نموده و قطع این شریان به طور حتم خسارت های فراوانی را به بار آورده و چه بسا با طولانی شدن آن موجب بروز بحران در کشور و تاثیر بیشتر بر بازار فولاد و قیمت تیرآهن و سایر محصولات فولادی گردد.

کاهش قیمت محصولات فولادی در روزهای آتی به دنبال تصمیم وزارت صمت

از سوی دیگر در پی تصمیم وزارت صمت مبنی بر اخذ مجوز برای صادرات,  می توان برای بازار فولاد در روزهای آتی کاهش قیمت محصولات از جمله قیمت تیرآهن و میلگرد را پیش بینی کرد چرا که در صورت ضابطه مند شدن صادرات تولیدکنندگان موظف می شوند اول مصارف داخلی را تامین کنند و بعد از آن مجاز به صادرات هستند.

بدین ترتیب موجب می شود بازار فولاد از بازار سازی های بی مورد و جو سازی های مخرب در امان باشد و همین امر موجب واقعی شدن قیمت تیرآهن اصفهان و سایر کارخانجات خواهد شد. باید دید با اجرایی شدن این تصمیم تا چه اندازه از قیمت های کاذب محصولات فولادی کاسته خواهد شد.

بنابراین وظیفه ما در این برهه حساس عدم ورود به جو سازی های کاذب و خرید تنها به شرط اضطرار است. این روند تنها در بازار فولاد مشاهده نمی شود. از صبح روز گذشته با افزایش حدود ۵۰ هزار تومانی سکه و حدود ۷۰ تومانی اسکناس دلار مواجه هستیم. بازار خودرو هم چنان در هیجان و رو به افزایش است.
فولاد از موج تورم عقب افتاد!

متاسفانه وجود مسیر رانت ویژه در این بازار و وارد کننده های محدود این حوزه  مسیر موج سواری را برای عده ای هموار کرده است. از ابتدای هفته با افزایش های شدید در قیمت های خودرو وارداتی مواجه هستیم.

متاسفانه سیاست های وزارت صمت و افزایش تعرفه خودروهای هیبریدی هم مزید بر علت شده است. حتی صبح دیروز پیش فروش یک خودروی چینی که توسط ایران خودرو انجام می شد ظرف چند دقیقه تکمیل شد. و حتی روز گذشته خبر افزایش ۲۰ درصدی قیمت خودروهای داخلی بازار خودرو را به شدت متشنج کرد.

شاید عامه مردم به خوبی به این باور رسیده اند که هیچ سپر دفاعی برای عبور از این بحران وجود ندارد. آن چه ملموس به نظر می رسد نوسانات محدود و تصنعی در بازار فولاد و قیمت تیرآهن و میلگرد و سایر محصولات به نسبت بازار ارز وخودرو و طلاست.
 

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667