قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/02/28

لزوم مهندسی شرایط بازار فولاد در دوران لغو برجام

بازار فولاد نیاز به ایده های خلاقانه دارد

ایران طی سال های گذشته تجربه زیادی در خصوص مواجهه با تحریم ها داشته است و گستره تجربه دولتمردان کشور لزوم ایجاد شرایط لازم برای مذاکره در شرایط حساس را فراهم ساخته است.

در حال حاضر با تحریم های مجدد ایران پس از لغو قرارداد برجام توسط رئیس جمهور آمریکا کنترل و مدیریت شرایط بازار فولاد و قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت تیرآهن و میلگرد بیش از پیش احساس می شود.

و صد البته این احساس نیاز در سایر بازارهای کالایی نیز وجود خواهد داشت. این در حالی است که ضرب العجل ایجاد شده برای اجرای تحریم ها که به مدت ۱۸۰-۹۰ روز تعیین شده است لزوم مهندسی شرایط موجود را افزایش داده است.

بنابراین لزوم ایجاد فضای گفت و گو در شرایط فعلی بازار فولاد به شدت احساس می شود. آن چه مسلم است این است که در حال حاضر برای در امان ماندن از تبعات بازگشت تحریم ها بر روی بازار فولاد و قیمت تیرآهن و میلگرد و سایر محصولات بایستی چاره اندیشیده شود.

برخی از فعالان بازار نیز عقیده دارند که در روزهای جاری باید به دولت و خصوصا تیم مذاکره کننده در این زمینه کمک کرد تا بتوانند ایده های جدیدی مطرح کرده و مذاکرات خوبی را به انجام برسانند.

برخی نیز بر این عقیده اند که در صورت خروج آمریکا و اجرای مجدد تحریم ها ایران بایستی با اتحادیه اروپا مذاکره کرده و به طور جداگانه راجع به عدم آسیب به بازار فولاد کشور در زمان تحریم ها گفت و گو کند.

اروپا تنها امید نجات بازار فولاد نخواهد بود

با این حال بازار فولاد ایران نباید تنها به تضمین اروپا برای مسیر بازگشت تحریم ها امیدوار باشد بلکه فعالان بازار بایستی در این شرایط بحرانی با ارائه ایده های مختلف در جهت تداوم رشد بازار فولاد خصوصا در سطح بین المللی بکوشند.

برای این کار بازار فولاد نیاز به آینده نگری فعالان این حوزه در روزهای جاری را خواهد داشت. در غیر این صورت بدون مساعدت این افراد و عدم ارائه ایده های خلاقانه برای بهبود بازار صادراتی کشور نمی تواند از این مرحله بحرانی عبور کرده و شاهد افت شدید بازار در روزهای آتی خواهیم بود.

برجام بازار فولاد

در واقع نقش عمده دولت در این بخش انتقال و اجرای ایده های جدید در جهت بهبود بازار فولاد و عدم تاثیر شرایط کنونی بر قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت تیرآهن و میلگرد بوده و در نهایت تیم مذاکره کننده بایستی این ایده ها را انتقال دهد.

هم چنین برخی نیز بر این عقیده اند که بایستی سهام شرکت های ایرانی را در میان متحدان تقسیم کرده تا آن ها نیز در خطر ماجرای بازگشت تحریم ها توسط آمریکا سهیم باشند.

در صحبت های روزانه مسئولان کشور می شنویم که برخی کشورها با ایران متحد می باشند ولی این اتحاد تا زمانی که خروجی مناسبی برای کشور نداشته باشد چندان مورد قبول نیست.

لزوم شراکت با سایر کشورها در شرایط بحرانی کنونی

تنها در صورتی این کشورها برای صنعت فولاد ایران سودمند می باشند که برای مثال در سهام شرکت های فولادی سهیم بوده و در بازگشت تحریم ها نیز متضرر گردند.

دلیل این عقیده این است که چنانچه این کشورها در سهام شرکت های فولادی سهیم باشند برای افزایش میزان صادرات نیز تلاش کرده و در واقع ایران در مسیر این روند تنها نخواهد ماند.

برای مثال مذاکرات زمانی سازنده خواهد بود که کشوری هم چون چین بتواند در خطرات ناشی از خروج برجام و بازگشت تحریم ها با ایران شریک شود.

بنابراین تضمین اتحادیه اروپا برای مقابله با تحریم ها نیز تنها در صورتی تاثیرگذار خواهد بود که بتوانند در ریسک های ناشی از بازگشت تحریم ها با ایران شریک شوند.

نقش فعالان بازار در مذاکرات اخیر و بهبود قیمت تیرآهن و سایر محصولات

به هر حال ارائه چنین ایده های خلاقانه ای برای نجات صنعت فولاد کشور از شرایط حساس کنونی برای جلوگیری از تغییرات شدید در قیمت تیرآهن و میلگرد و سایر محصولات فولادی بسیار موثر می باشد.

هدف این است که به گوش همگان برسانیم که با تصمیم جدید ترامپ در واقع اقتصاد یک کشور مورد حمله قرار گرفته است و در نهایت سبب آسیب های جدی به کل اقتصاد و بازارهای کالایی بالاخص بازار فولاد ایران خواهد شد.

لازم است که تمامی دنیا بدانند که مذاکرات در نهایت به نتیجه خواهد رسید و چنان چه در روزهای جاری تلاش های لازم توسط دولت مردان کشور صورت نگیر عواقب سختی در روزهای آتی گریبان صنعت فولاد کشور را خواهد گرفت و قیمت تیرآهن و سایر محصولات به شدت تحت تاثیر خواهد بود.

 

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667