قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/02/30

عرضه های جذاب بورس کالا تنها امید نجات بازار فولاد از رکود

روند بازار مقاطع در روزهای پایانی ماه اردیبهشت

روز شنبه به دلیل مصادف شدن با روزهای پایان ماه شاهد یک روز کم رمق و کسل کننده بودیم. به طوری که در اکثر مبادی شاهد ثبات قیمت میلگرد در بازار بودیم.

قیمت تیرآهن های ذوبی هم مانند قیمت میلگرد در مبدا ثابت بودند اما به دلیل نبود مشتری در انبارها با تخفیف بیشتری به فروش رسید. قیمت نبشی و ناودانی و قیمت پروفیل هم در ساعات ابتدایی روز ثابت و بی رمق مشاهده گردید.

از احوال بازار چنین به نظر می رسد که احتمالا تا دو هفته آینده و تا قبل از تعطیلی های اواسط رمضان این روند کم و بیش ادامه خواهد داشت.

اما آن چه مشهود است کاهش تقاضا به سبب ماه مبارک رمضان است. به هرحال منتظر عرضه شمش اهواز و کاوه  در این هفته و واکنش بازار به قیمت های پایه و تاثیر بر قیمت میلگرد خواهیم ماند.

به طور کلی عرضه کنندگان میلگرد آجدار و نبشی و ناودانی فعالیت خود را در روز گذشته با ثبات تقریبی قیمت میلگرد و قیمت ناودانی و نبشی آغاز کرده اند. قیمت توافقی شرکت ها همچنان با ارائه تخفیف همراه است

این در حالی است که در حوزه پروفیل شاهد کمی کاهش قیمت بودیم این میزان افت قیمت پروفیل در این حوزه  در ساعات ابتدایی روز بین ۱۰ تا ۲۰ تومان گزارش شد. البته میزان افت نرخ بر اساس قیمت های اعلامی صبح پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت محاسبه شده است.

هم چنین براساس گزارش برخی خبرگذاری ها بازار روز شنبه در بیشتر مبادی عرضه کننده مقاطع طویل فولادی ( نبشی ، ناودانی ، تیر آهن ، میلگرد و… ) توافقی بوده و به نظر می رسد که معاملاتی نیز در جریان است  .

میزان تخفیفات تا این لحظه بین ۵ تا ۱۲ تومان از قیمت میلگرد و سایر محصولات اولیه بر آورد شده است . نکته جالب و قابل تامل روز گذشته بازار میلگرد ، کمبود کالای آماده بار گیری است به طوری که تعدادی از واحدها ، بارگیری خود را با تاخیر از ۲ الی ۸ روز انجام دادند.

قیمت میلگرد

گزارشی کوتاه از بازار مواد اولیه در روز شنبه

در حوزه ضایعات فلزی شاهد کاهش قیمت در برخی مبادی به میزان ۲۰ تا ۳۰ تومان بودیم که بیشتر متعلق به عرضه کنندگانی است که در چند روز گذشته تغییر قیمت نداشته و  از قیمت های میانگین بازار بالاتر بوده است تهران اما هم چنان در کانال ۱۹۰۰ تومان فعالیت داشت ….

در خصوص گندله اطلاعات مکفی و جامعی در دست نیست در خصوص آهن اسفنجی شنیده ها حکایت از جریان معاملات در دامنه قیمتی ۱۲۴۰ تومان دارد. به طوری که به نظر می رسد قیمت بورسی این کالا تقریبا جا افتاده است در بازار شمش القایی قیمت ها بین حداقل ۲۳۹۰ تا ۲۴۵۰ تومان بسته به مبدا بارگیری  پیشنهاد می شود.

که بر اساس گزارشات دریافتی از منابع آگاه بیشتر معاملات در محدوده قیمتی ۲۴۲۰ تا ۲۴۳۰ تومان در حال انجام بود شمش قوسی نیز بین ۲۴۵۵ تا ۲۵۰۰ تومان پیشنهاد شد.

یک منبع مطلع گفت که از ابتدای خرداد ، محتملا تغییراتی در نرخ کرایه استان یزد ممکن است اعمال گردد که در صورت این فعالیت ممکن است اقلام فولادی این استان با قیمت های فعلی مورد کم توجه ای خریداران فرا استانی قرار گیرند چرا که قیمت تمام شده افزایش می یابد البته این خبر تغییر کرایه هنوز تایید رسمی نشده است
یک نکته ؛ یک مقایسه

نکته قابل تاملی که از اخبار روز گذشته برداشت می شود این است که سندیکای لوله پروفیل در چند سال اخیر و هم زمان با دوران رکود و مصادف با افزایش قیمت ورق ۲ در همه مراحل با هرگونه افزایش کاذب قیمت ورق ۲ چه وارداتی و چه عرضه های داخلی به شدت مقابله کرده است.

شاید این نهاد به این باور درست رسیده است که هرگونه افزایش قیمت ورق ۲و قیمت پروفیل موجب افزایش فشار بر مصرف کننده نهایی و کاهش مصرف داخلی خواهد شد.

اما مقایسه کنید با وضعیت رانت موجود در عرضه های ذوب اهن و افزایش شدید قیمت محصولات ذوبی طی دو سال اخیر که باعث جایگزینی محصولات متفرقه به جای ذوبی خصوصا در مبحث تیر اهن های ذوبی شده است.

و متاسفانه هیچ نهادی برای برخورد با وضع موجود و عرضه های ظاهرا قانونی وجود ندارد. طبق امار در دو سال اخیر مصرف تیر اهن های ذوبی در داخل به شدت کاهش یافته است.

 
 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667