قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/02/15

غیبت کشورهای آسیایی در بازار صادراتی افزایش یافت

غیبت هندی ها در بازارهای صادراتی در پی رشد مصرف داخلی  آهن آلات

رشد مصرف آهن آلات هند حضور صادرکنندگان این کشور در بازارهای صادراتی را کمرنگ نموده است .

هند پیش از این از فعال ترین صادرکنندگان بویژه در بخش محصولات تخت بود اما همینک تولیدکنندگان این کشور بر بازار داخلی تمرکز یافته اند زیرا با توجه ویژه دولت بر توسعه زیر ساخت ها مصرف داخلی آهن آلات ۳ / ۴ درصد  افزایش داشته است.

بخش ساخت و ساز در هند حدود ۶۰ درصد از مصرف آهن آلات را به خود اختصاص داده و با تصمیم دولت برای حمایت بیشتر از پروژه های مسکن ارزان قیمت اعلام شد مالیات بر کالاها و خدمات مرتبط با این ساختمان ها کاهش می یابد و به غیر از این با افزایش سرمایه گذاری دولت در پروژه های زیر ساختی باعث افزایش مصرف آهن آلات در این کشور خواهد شد .

به عنوان نمونه بودجه سال ۲۰۱۸ هند ۲۰ درصد افزایش داشته و حدود ۲۵ درصد آن در بخش ریلی سرمایه گذاری خواهد شد که پیش از این هم بیشترین حمایت دولت در این بخش بوده است.

یکی دیگر از بخش هائی که دولت هند در سال جاری میلادی بر آن تمرکز بیشتری خواهد یافت مناطق روستائی و بخش کشاورزی است . مناطق روستائی از آن بابت مهم هستند که صنایع اصلی مانند دوچرخه و تراکتور بسیار وابسته به اقتصاد روستائی هستند . بخش کالاهای سرمایه ای مانند ساختمان سازی و تجهیزات مربوط به معدن هم ۱۵ درصد از آهن آلات هند را مصرف می کند.

رونق بازار داخلی هند و افت بازار صادراتی

بخش سوم از صنایع حمایت شده بخش خودروسازی است که سال گذشته هم رشد ۹ درصدی داشته و موارد مصرف این بخش هم انواع  ورق گرم ، سرد  و گالوانیزه  است . همین رشد چشمگیر مصرف آهن آلات در هند تولیدکنندگان این کشور را از حضور در بازارهای صادراتی بازداشته است .

یک صادرکننده هندی عقید دارد بازار جنوب شرق آسیا در سیطره چین است و تولید ورق گرم در ویتنام هم افزایش داشته و همین موارد تولیدکنندگان هندی را به سوی بازار داخلی سوق داده است .

هر چند روند کاهشی حجم فروش محصولات تخت هند در اروپا سریع تر از بازارهای آسیا نیست زیرا بعد از وضع عوارض آنتی دامپینگ رقابت بین عرضه کنندگان خارجی در این قاره کاهش داشته و قیمت ها همچنان در سطوح بالائی قرار دارد و بعد از خروج چین ، کشورهای سی آی اس و دیگر عرضه کنندگان از اروپا هند و ترکیه این بازار را اشغال نمودند.

قیمت آهن آلات

مشکل ظرفیت پایین کارخانجات هندی

در ماه مارس اروپا تحقیقاتی را برای وضع تعرفه های حمایتی آغاز کرد و همین امر خریداران را محتاط و هندی ها را در اروپا کمی محدود نمود بنابراین برخی از آنها به خاورمیانه روی آوردند اما در این بازار با اقبال چندانی روبه رو نشدند . کمپانی هندی اسار هنوز به اروپا صادرات دارد به طوری که ۵۰ درصد از تولیدش را به این قاره و مابقی را به خاورمیانه، آمریکای لاتین و جنوب شرق آسیا صادر می کند.

امکان بازیابی نقش هند در بازارهای صادراتی وجود دارد و بسیاری از فعالان بازار عقیده دارند آن زمان می تواند سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ باشد .  سال ۲۰۱۹ هند با انتخابات در این کشور روبه رو است و معلوم نیست میزان تقاضای داخلی همانند شرایط فعلی بالا باشد و البته این نکته را هم باید در ذهن داشت که تولید هند تا پایان سال ۲۰۱۸ افزایش می یابد زیرا اغلب کارخانه های هند با  ظرفیت های پائینی مشغول تولید هستند.

افزايش حاشيه سود تولیدکنندگان آهن آلات در ماه اوريل

افزايش قيمت آهن آلات در چين و امريكا در ماه اوريل باعث شد اختلاف قيمت ان با سنگ آهن و كك متالوژي فاصله بيشتري بگيرد. اين اختلاف قيمت براي قیمت ورق سیاه صادراتي چين و محصولات فولادي توليد شده از قراضه در امريكا بالاتر از ديگر محصولات قرار گرفت.

در چين اختلاف قيمت محصولات تخت با مواد اوليه از ركورد سپتامبر ۲۰۱۷ فراتر رفت. شاخص سنگ آهن وارداتي به چين در ماه آوريل كاهش يافت و از ۶۹٫۲۰ در ماه مارس به ۶۵٫۲۷ دلار CFR به طور ميانگين رسيد.

پايين بودن قيمت  زغال سنگ وارداتي به چين در ماه آوريل باعث شد شاخص هزينه مواد اوليه شامل سنگ آهن و زغال سنگ كك شو مرغوب ۹٫۴ درصد پايين تر از ماه مارس و ۱۱٫۴ درصد پايين تر از مدت مشابه سال قبل قرار گيرد.

اختلاف قیمت مواد اولیه در کشورهای مختلف

به اين ترتيب اختلاف قيمت ورق سیاه صادراتي چين با زغال سنگ و سنگ آهن وارداتي به اين كشور از ۳۴۸٫۵۴ دلار در ماه مارس به ۳۵۷٫۴۳ دلار بر تن افزايش يافت. بر اساس داده هاي پلتس قیمت ميلگرد صادراتي چين در ماه اوريل نيز اختلاف قيمت ۳۱۴٫۶۸ دلاري با هزينه مواد اوليه وارداتي دارد در حالي كه در ماه مارس ۳۰۸٫۶۲ دلار اختلاف داشته اند.

در امريكا براي فولادسازهاي پايه قراضه، اختلاف قيمت كلاف گرم و قراضه خود شده در ماه اوريل به ۵۴۲ دلار بر شورت تن رسيد در حالي كه در سه ماهه اول اين اختلاف ۴۳۶ دلار بر شورت تن بود.

در تركيه و حوزه درياي سياه اين اختلاف قيمت با ثبات تر بوده است و حاشيه سود ميلگرد توليد شده از قراضه از ۲۱۲٫۱۷ دلار در ماه مارس به ۲۰۴٫۳۵ دلار بر تن در ماه اوريل رسيد.
 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667