قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/02/12

پیش بینی بهبود بازار جهانی آهن آلات در نیمه دوم سال ۲۰۱۸

کاهش پنج هفته ای موجودی انبارها در چین، رشد قیمت ادامه دارد

بر اساس اخبار رسیده، موجودی انبارهای آهن آلات در چین طی هفته گذشته برای پنجمین هفته متوالی افت داشته و به ۱۴/۱۵ میلیون تن رسیده که ۵/۷ درصد کاهش را نسبت به هفته گذشته نشان می دهد.

با رشد تقاضا از اوایل آوریل و توقف فعالیت تولیدکنندگان آهن آلات در استان ژوژو، تولید فولاد طی هفته های گذشته افت یافت. این تحولات به فاندامنتال عرضه و تقاضا کمک نموده است و احتمال می رود فضا برای رشد بیشتر قیمت آهن در بازار داخلی چین مهیا باشد.

از سوی دیگر، با سودآوری بالای تولیدکنندگان آهن آلات چینی، فشار کمبود نقدینگی تا حدود زیادی از روی آنها برداشته شده و نیاز به پایین آوردن قیمت برای فروش محصولات فولادی کمتر شده است. لذا، فروشندگان توانایی مانور بیشتری در پیشنهادات خود پیدا نموده اند.

البته شایان ذکر است که با افزایش حاشیه سود تولیدکنندگان آهن آلات به بالای ۱۰۰۰ یوان در تن از یک سو، و رفع محدودیت های تولید خصوصا در منطقه ژوژو از سوی دیگر، در آینده با افزایش عرضه رشد قیمت کمی تحت فشار قرار خواهد گرفت.
شرایط بهتر بازار فولاد در نیمه دوم سال

بهای بیلت امروز در بازار تانگشان به ۳۶۳۰ یوان به ازای هر تن رسید که ۴۰ یوان رشد را نسبت به دیروز نشان مبارزه دهد. میانگین قیمت روز میلگرد در ۲۵ شهر مهم چین نیز با ۱۰ تا ۱۲۰ یوان رشد به ۴۱۲۰ یوان به ازای هر تن رسید. بخشی از افزایش این هفته را می توان به خرید مصرف کنندگان در آستانه تعطیلات ماه می نسبت داد.

تحلیل گران معتقدند که قیمت ها پس از تعطیلات جای رشد بیشتری دارند. ادامه محدودیت های تولید، موجودی پایین انبارها و حجم خریدها پیش از تعطیلات دلایل این رشد هستند.

موجودی بیلت در شمال چین در روز جمعه ۶۷۶ هزار تن گزارش شده که نسبت به هفته گذشته ۸۴ هزار تن کاهش را ثبت نموده است. با جمیع موارد بالا انتظار می رود نیمه دوم سال ۲۰۱۸ برای صنعت آهن آلات چین شرایط بهتری را رقم بزند.
بيلت در هفته منتهي به ۲۳ اوريل

هفته گذشته خريد و فروش بيلت در بازارهاي جهاني چندان رونقي نداشت و عامل كاهش قيمت و يا ثبات ان در بيشتر مناطق گرديد. در روز چهارشنبه بيلت چين روند افزايشي خود را از دست داد و در پنج شنبه و جمعه با كاهش قيمت مواجه شد و به ۳۵۷۰ يوان رسيد.

موجودي بيلت تانگشان در هفته گذشته ۶۰,۰۰۰ تن كاهش يافت و به ۵۷۰,۰۰۰ تن رسيد. بيلت صادراتي چين روز جمعه ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار FOB رسيد.

قیمت آهن آلات

نوسان قیمت استنلس استیل بازار داخلی چین

در طی هفته گذشته در اوایل هفته قیمت استنلس استیل بازار داخلی چین روند افزایشی داشت ولی در اواخر هفته روند نزولی پیدا کرد. قیمت جهانی نیکل در طی هفته گذشته به دلیل نگرانی های تعرفه های آمریکا برای روسیه که متعاقبا فروکش کرد نوسانات چشمگیری داشته و در حال حاضر قیمت جهانی نیکل نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است.

قیمت سه ماهه نیکل در بازار بورس فلزات لندن روز گذشته تنی ۱۳۹۹۰ دلار اعلام شد و موجودی انبار نیکل بازار بورس فلزات لندن مجموعا ۳۱۲۳۲۴ تن بوده است. حدس و گمان بر این است که تعرفه های آمریکا برای روسیه قیمت جهانی نیکل را افزایش داد. قیمت استنلس استیل بازار داخلی چین نیز در اوایل هفته گذشته افزایش یافت در حالی که سطح فعالیت های تجاری بسیار بالا بوده است.

بعد از این که نگرانی ها از بین رفت قیمت فولاد استنلس استیل بازار داخلی چین به قیمت نرمال خود بازگشت و سطح فعالیت های تجاری بسیار کاهش یافت.

موجودی انبارهای بازار در حال افزایش می باشد و تجار تمایل به تخفیف دادن دارند. در هفته پیش رو همان طور که به اواخر ماه جاری نزدیک می شویم تجار در تلاش برای افزایش نقدینگی خود می باشند. مطابقا انتظار می رود قیمت فولاد استنلس استیل بازار داخلی چین در هفته پیش رو کمی نوسان داشته باشد.
رشد قيمت كنسانتره سنگ آهن

هفته گذشته در بازار كنسانتره سنگ إهن وارداتي به چين تحرك بيشتري وجود داشت و اضافه قيمت اين محصول در مقايسه با شاخص سنگ آهن  نسبت به هفته گذشته افزايش يافت.

در ارزيابي هفتگي متال بولتن در ۲۷ اوريل شاخص كنسانتره سنگ آهن ۶۶ درصد، وارداتي به چين با ۱٫۶۹ دلار افزايش به ۸۹٫۵۷ دلار CFR رسيد. همچنين شاخص سنگ آهن وارداتي به چين در دوره مذكور با ۱٫۲۲ دلار افزايش نسبت به يك هفته قبل به ۸۴٫۸۸ دلار CFR رسيد.

برخي از فعالان بازار افزايش قيمت كنسانتره سنگ آهن را به توقف توليد Minas rio در برزيل تا پايان سال مي دانند. توليد اين شركت در سه ماهه اول سال با كاهش ۳۰ درصدي مواجه شد و به ۳ ميليون تن رسيد.

پس از توقف توليد اين شركت تقاضاي كنسانتره عيار بالا  از سوي ژاپن و كره جنوبي افزايش يافت كه مي تواند شرايط عرضه و تقاضا را در جنوب شرق اسيا تحت تاثير قرار دهد.

به نقل از يكي از منابع، فولادسازها تمايل زيادي به سنگ آهن با سيليكات بالا و الوميناي پايين هستند. عرضه اين نوع سنگ آهن در بازار چندان زياد نيست. به علاوه تداوم محدوديت هاي توليد فولاد در استان jiangsu براي كنترل الودگي هوا ممكن است بر تقاضاي گندله سنگ آهن و لامپ تاثير گذار باشد.
 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667