قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/02/08

صادرات ۹ میلیون تنی فولاد ایران

صادرات ۹ میلیون تنی فولاد ایران

مهدی کرباسیان ابراز داشت: تولید فولاد ایران در سال ۲۰۱۳ میلادی ۲۰ میلیون تن بود و ما تنها یک میلیون تن صادرات داشتیم. در سال گذشته صادرات فولاد ایران به حدود ۹ میلیون تن رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان، در کنفرانس آلومیینوم “سی آر یو” در لندن اظهار داشت: ایران به لطف برخورداری از منابع عظیم گازی، در مسیر راه اندازی (سالکو) یک مجتمع جدید تولید شمش آلومینیوم در اوایل سال آینده قرار دارد و با بهره برداری از آن، ایران را در این خصوص به خودکفایی خواهد رساند.

وی افزود: عملیات ساخت شرکت مجتمع آلومیینوم جنوب (سالکو) که قرار است در فاز نخست سالانه ۳۰۰ هزار تن تولید داشته باشد در جریان است. رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: این مجتمع، انرژی مورد نیاز خود را از یک نیروگاه گازی تامین خواهد کرد و ایران امیدوار است با استفاده از منابع عظیم گازی خود، صنعت فلزات خود را بیش از پیش توسعه بدهد.

ایران در کنار روسیه، بزرگترین دارندگان ذخایر گازی جهان به شمار می روند. وی افزود: وجود ذخایر گازی و تولید برق ارزان قیمت از نظر قیمتی نیز به مجتمع سالکو کمک می کند و من انتظار دارم هزینه تولید مجتمع سالکو زیر ۱۲۰۰ دلار در هر تن باشد.

کرباسیان بیان داشت: مجتمع سالکو، میزان تولید آلومینیوم کشور را تا سال ۲۰۲۵ به یک میلیون تن در سال افزایش خواهد داد. وی ادامه داد: ایمیدرو مالک ۴۹ درصد از سهام شرکت آلومینیوم جنوب است و ۵۱ درصد مابقی سهام این شرکت متعلق به شرکت سرمایه گذاری غدیر ایران است.به گزارش رویترز، مهدی کرباسیان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران گفت، همچنین مذاکرات اولیه ای با سرمایه گذاران سوئیسی برای توسعه مهدی آباد، یکی از بزرگترین ذخایر روی جهان در جریان است.

کرباسیان در حاشیه کنفرانس سی آی یو آلومینیوم در لندن گفت: «ما بیش از ۳۵ سال تجربه تحریم ها را داشته ایم اما من امیدوارم این بار اروپایی ها سرمایه گذاری (در ایران) را ادامه دهند. او افزود: «ما روابط بسیار خوبی با اروپا داشته ایم و واردات، صادرات و سرمایه گذاری های زیادی از سوی آنها داریم که هم به سود شرکت های اروپایی و هم به سود شرکت های ایرانی است.» ذخایر معدنی غنی ایران از سنگ آهن گرفته تا طلا در کنار ارزان بودن انرژی، از زمان لغو تحریم ها، توجه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی را به خود جلب کرده است.

منابع صنعتی گفتند، برخی سرمایه گذاران احتمالی در بخش معدن به دلیل نامشخص بودن تبعات کار با دولت ایران که عملا تمام معادن کشور در کنترل دارد، محتاطانه رفتار می کنند. اما به گفته کرباسیان، تهران به سرمایه گذاران اطمینان داده که امکان اینکه آنها مالکیت کل پروژه ها را در اختیار داشته باشند، سودشان را به خارج از ایران منتقل کنند و سرمایه گذاریشان را تضمین کنند وجود دارد.

کرباسیان افزود، در ایران، هزینه انرژی حدود ۱۵ درصد از هزینه تولید آلومینیوم را تشکیل می دهد، در حالی که در سایر نقاط جهان این رقم ۳۰ تا ۴۰ درصد هزینه ها را تشکیل می دهد. کرباسیان گفت، در حال حاضر مذاکرات در ۲ پروژه کارخانه بیلت های فولادی به ارزش ۲ میلیارد دلار با سرمایه گذارانی از جمله از کشورهای ایتالیا و اتریش در جریان است، در حالی که سرمایه گذاران دانمارکی نیز به دنبال احداث یک معدن مس هستند.

وی از اشاره به هویت این سرمایه گذاران خودداری کرد. «ما در حال نهایی کردن این پروژه ها هستیم. مذاکرات در مراحل نهایی قرار دارد.کرباسیان ابراز داشت: تولید فولاد ایران در سال ۲۰۱۳ میلادی ۲۰ میلیون تن بود و ما تنها یک میلیون تن صادرات داشتیم. در سال گذشته صادرات فولاد ایران به حدود ۹ میلیون تن رسید.وی افزود: و بخش فولاد ایران نیز قصد دارد تولید خود را تا سال ۲۰۲۵ از ۳۱ میلیون تن فعلی به ۵۵ میلیون تن برساند.

میرچی، مدیر موسسه مشورتی آئوریس کانادا، به عنوان مشاور شرکت آلومینیوم جنوب (سالکو) گفت: ایران هم اکنون در دو مجتمع تولیدی خود (ایرالکو و المهدی- هرمزال) سالانه حدود ۴۰۰ هزار تن آلومینیوم تولید می کند.

وی افزود: مجتمع آلومینیوم سالکو در منطقه ویژه اقتصادی لامرد در جنوب ایران و در نزدیکی ساحل خلیج فارس در حال ساخت است، جایی که یک بندر آب عمیق نیز در آنجا در دست احداث است. میرچی خاطرنشان کرد: این مجتمع ۱.۲ میلیارد دلاری توسط شرکت مهندسی و ساخت خارجی صنعت فلزات غیرآهنی چین (ان اف سی) در حال احداث است.

وی ادامه داد: مجتمع گداخت آلومینیوم سالکو ابتدا قرار بود به صورت سرمایه گذاری مشترک با شرکت آلکان کانادا ساخته شود، اما این شرکت پس از تحریم های آمریکا ایران را ترک کرد.
 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667