قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1397/01/29

عدم ثبات در بازارهای فولاد جهانی

عدم ثبات در بازارهای فولاد جهانی

به گزارش حامیران در تحلیل بازار فولاد، همچنان بازار های فولاد آسیا تحت تاثیر موضوعات تجاری بین واشنگتن و پکن در نوسان به سر می برند. با توجه به کاهش قیمت بعضی از محصولات از قبیل

سنگ آهن در بازار های چین،  بنظر می اید به عنوان یک موضوع مهم می تواند مطرح شود. پس از حملات کشور امریکا به سوریه، جنگ تجاری بین دو کشور چین و امریکا برای مدت کوتاهی فراموش شد اما در حال حاضر دوباره به  عنوان تیتر مهم‌ترین‌ عوامل موثر بر بازارهای جهانی مطرح می شود.

افت ۱۰ درصدی میزان واردات سنگ‌آهن به چین

کشور چین عنوان بزرگ ترین وارد کننده سنگ آهن را دنیا داراست. این کشور در ماه مارس سال جاری حدود ۷۹/ ۸۵ میلیون تن سنگ‌آهن را وارد کرده که این میزان در مقایسه با سال گذشته 10 درصد کاهش یافته است. عواملی همچون تعطیلات سال نو، میزان ساخت و ساز و موجودی بالای سنگ آهن بنادر موجب شد تا میزان واردات این کشور با کاهش واجه شود.

طی سه ماه ابتدایی سال 2018 ، کشور چین حدود 271 میلیون تن سنگ آهن وارد کرد که این میزان با سال گذشته تفاوتی نداشته است. این کشور حدود 70 درصد از بازار سنگ آهن جهان را داراست و از کشور هایی همچون استرالیا، برزیل، آفریقای جنوبی، هند، اوکراین و ایران سنگ اهن وارد می کند.

کاهش میزان صادرات فولاد در چین

با بررسی میزان صادرات کشور چین، به این دست یافتیم که طی سه ماهه ابتدایی سال 2018، میزان صارات فولاد این کشور با 27 درصد کاهش، 5/15 میلیون تن ثبت شده است. این کشور برای کنترل آلودگی میزان تولید فولاد خود را کاهش داد که این امر موجب شد تا صادراتش با کاهش بسیاری مواجه شود.

البته طبق امار بدست آمده از میزان صادرات فولاد در ماه مارس این کشور رشد 16 درصدی داشته است اما این میزان در مقایسه با سال گذشته 25 درصد کاهش یافته است. گفتنی است که میانگین قیمت ورق گرم در بازار های داخلی کشور چین در ماه مارس حدود 12 درصد افزایش داشته است.

بدین ترتیب به این مهم دست می یابیم که دلیل افزایش قیمت در بازار داخلی مطلوب بودن شرایط تقاضا در این بازار بوده است که باعث شده تمایل به صادرات با کاهش مواجه شود.

بازار قراضه ژاپن در سرازیری

 با افت قیمت قراضه در آخرین مزایده صادراتی ژاپن، افزایش موجودی بازار و کاهش قیمت قراضه در بازار داخلی کره، کارخانه هیوندایی استیل کره جنوبی قیمت درخواستی خرید قراضه از ژاپن را ۱۴ دلار در هر تن پایین آورده و به ۳۱۲ دلار در هر تن فوب ژاپن رسانده است که قیمت فعلی در پایین ترین سطح قیمت ۵ ماه گذشته قرار دارد. هفته گذشته نیز این کارخانه قیمت درخواستی خرید قراضه از ژاپن را ۹ دلار کاهش داده بود.

 کاهش صادرات سنگ‌آهن استرالیا

 در این بین علاوه بر دو بازار چین و ژاپن، استرالیا که بزرگ‌ترین‌ صادرکننده سنگ‌آهن دنیاست در سه ماه نخست ۲۰۱۸ با کاهش صادرات سنگ‌آهن مواجه شد. نسبت به سه ماه قبل صادرات سنگ‌آهن این کشور ۷ درصد افت داشته و ۲۰۵.۸۶ میلیون تن ثبت شده است. البته در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۱۹۸.۲۱ میلیون تن بود رشدی جزئی داشت. چین بزرگ‌ترین‌ خریدار سنگ‌آهن استرالیاست که ۸۰ تا ۸۵ درصد بازار آن را از آن خود کرده است و با توجه به برنامه‌های کاهش تولید فولاد چین، صادرات سنگ‌آهن استرالیا نیز دچار کاهش شد.

 صادرات بیلت روسیه کاهش یافت

آمار حاکی از آن است که در فوریه سال جاری صادرات بیلت روسیه افت جزئی ۳ درصدی را در مقایسه با ماه قبل آن تجربه کرده و به ۱۶/ ۱ میلیون تن رسید. همچنین در مقایسه با فوریه سال گذشته نیز صادرات بیلت روسیه ۸ درصد افت داشته است. قیمت فعلی بیلت صادراتی روسیه ۵۰۵ تا ۵۱۰ دلار هر تن فوب است.
 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667