قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1396/09/19

طرح جامع فولاد ابتدا عدم توازن در زنجیره فولاد را مرتفع کند

محمد شریعتمداری در جلسه ستاد زنجیره فولاد :

طرح جامع فولاد ابتدا عدم توازن در زنجیره فولاد را مرتفع کند

دولت دوازدهم باید بهار فعالیت های معدنی باشد

به گزارش فولادنیوز از شاتا محمد شریعتمداری در جلسه ستاد زنجیره فولاد که با حضور معاونین طرح و برنامه ، معدن و صنایع معدنی ، معاون صادراتی و رییس سازمان توسعه تجلرت روسای سازمانهای ایمیدور و زمین شناسی و نیز اعضای ستاد فولاد و تشکلها و انجمنهای فولاد تشکیل شد ، تصریح کرد :موضوع معدن و صنایع معدنی درحوزه صنعت و معدن باید موضوع اصلی دولت دوازدهم باشد و این موضوع در این دولت باید کاملا عملیاتی شود به گونه ای که بهار فعالیتهای معدنی و صنایع وابسته با آن باشد.

وی یادآور شد : در شروع فعالیتهای این دولت با توجه به اهمیتی که در برنامه های جامع رییس جمهور ، برنامه ششم و تاکیدات مقام معظم رهبری در موضوع معادن شده بود ، شروع کار با معدن بود و البته این تنها کار سمبلیک نبوده و باید موضوع اصلی و اساسی دولت دوازدهم در حوزه صنعتی و معدنی باشد.

شریعتمداری با اشاره به تاریخچه تشکیل ستاد فولاد گفت : در حوزه معادن و صنایع معدنی فولاد به عنوان موضوع پایه ای مورد توجه دولتها بوده و دردوره آقای جهانگیری در زمان وزارت معادن و فلزات جلسات مشابهی در زمینه فولاد تشکیل می شد و به این موضوع به عنوان موضوع جدی توجه می کردند و سپس در دولت نهم متوقف و در دولت دهم ستاد فولاد تشکیل شد ولی نتیجه عملی تلاشهای صورت گرفته یک عدم توازن در بخشهای مختلف فولاد از اکتشاف تا تامین سنگ آهن و چرخه آخر محصول نهایی است.

وی ادامه داد : حاصل این عدم توازن که قوه مجریه به دلیل تمکین و قوه مقننه به دلیل اصرار نقش اساسی داشته اند برای کشور بسیار زیان بار است.

شریعتمداری تاکید کرد : مطالعات انجام شده در طرح جامع فولاد در قدم اول باید عدم توازن را مرتفع و به سرانجام برساند و تلاش کنیم هم در ممنوعیت صدور برخی مجوزها وهم پس گرفتن برخی مجوزهای بی ربط و هم در مورد برخی مسائل که فعالیتهای جدید داریم پیش قدم شویم و توازن در طی دوره زمان بندی مشخصی به زنجیره فولاد کشور برگردد.

وی افزود : در زمینه رفع عدم توازنها به عنوان مهمترین موضوع ، لازم است تصویر روشنی از وضعیت موجود و وضعیت مطلوب ارائه و پیشنهادهایی برای رسیدن به وضع مطلوب ارایه شود.

وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت اظهارکرد : جلب سرمایه برای تحقق طرحهای بزرگ فولادی در کشور باتوجه به تحولات اساسی که در دنیا در فولاد و زنجیره تولیدش صورت گرفته نظیر سوق دادنشان به سواحل دریاها و تلاش برای تجمیع واحدهای کوچک و ایجاد واحد های بزرگ باید صورت بگیرد و به نظر می رسد در آینده نزدیک با واحدهای تولید فولاد کوچک که اکنون وجود دارد هم در بازار داخلی هم در فروش خارجی با مشکل مواجه شویم.

وی تصریح کرد : نگرانی ها را باید رفع و با آینده نگری و آینده پژوهی به موضوع ، نیازهای کشور را پاسخ دهیم. شریعتمداری ادامه داد : تلاش می شود این جلسات هر ماه یکبار تشکیل شود و با تلاشهای صورت گرفته در 4 سال گذشته و تلاشهای بعدی مقدمات طرح جام فولاد فراهم شد و این طرح در سایه برنامه 5 ساله و برنامه های کلان ، طبق تکالیف قانونی که داریم باید توسط وزارتخانه تصویب و ابلاغ شود.

وی گفت : طرح جامع فولاد باید با دریافت نظرات بخش غیر دولتی نظراتش نهایی و ابلاغ شود ، چرا که داشتن طرح جامع برای فعالیتهای فولادی در کشور پایه خوب و سند روشنی پیش روست تا با زمان بندی برای عملیاتی شدن این مطالعات و شراکت ذینفعان در تهیه آن تلاش کنیم.

توجه به نواقص طرح جامع فولاد در اکتشاف و استخراج

شریعتمداری تاکید کرد : به نواقص کار در حوزه اکتشاف و استخراج باید توجه شود و رسیدن به توازن در همه بخشها ، جبران کمبودها و متوقف کردن طرحهای غیر ضروری و تعیین حوزه های کار و تعیین تکلیف مجوزهای صادر شده قبل و نیز عدم صدور مجوز جدید در مناطقی که صرفه اقتصادی نیست، نیز مورد اهتمام باشد.

وی ادامه داد : به موضوع زیر ساختهای مورد نیاز بیشتر پرداخته شود و با دقت بیشتری تعقیب و همچنین سرمایه گذاری داخلی و خارجی و توسعه ریل در مجموعه مسایل مطرح شده درحوزه زیر ساختها از اولویتهای این طرح باید باشد .

وی با توجه دادن به موضوع بازار افزود : بازار و تامین امکانات برای نیازهای داخلی و مواد اولیه از موارد مهم است و این در حالی است که همچنان اشتغال مساله اول کشور است و هرموضوعی که اشتغال مولد درست را پشتیبانی کند باید حمایت شود .

وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت همچنین با مشخص کردن دبیرخانه طرح جامع فولاد گفت : مسئولیت دبیرخانه را شرکت ملی فولاد بر عهده بگیرد وبا توجه به اینکه این نقش فرابخشی است ، ارتباط برابر و همسنگ با هم بخشها اعم از بخش خصوصی و معاونتها و .. برقرار کند و اطلاعات لازم را دریافت تا بتواند کار جامعی صورت دهد.

وی با اشاره به پیش بینی تشکیل چند کمیته در این زمینه افزود : معاونت طرح و برنامه و معاونت معدنی و سازمان ایمیدرو و سازمان زمین شناسی جلسات مشترکی را برگزار و اگر زیر گروهی لازم است برای مجموعه ستاد کمیته ها شکل بگیرد و کارها در دو بخش کارهای جاری و مسئل اصولی و کلان تقسیم بندی شده و پیگیری و پایش طرح درهمه ابعاد صورت گیرد.

در این نشست همچنین معاون معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت با برشمردن اهداف طرح جامع فولاد ، ایجاد توازن در زنجیره فولاد ، مدیریت جامع بر کلیه شاخص های تاثیر گذار فولاد ، رفع چالش های تامین زیر ساختهای این صنعت و امکان اعمال پایش سرزمین در اجرای طرح جامع فولاد را از جمله اهداف مورد نظر برشمرد.

جعفر سرقینی افزود : برای رسیدن به اهداف طرح جامع فولاد ، در کنسانتره 10 طرح با ظرفیت 24 میلیون تن ، در گندله 16 طرح با ظرفیت 36.6 میلیون تن ، آهن اسفنجی 18 طرح با ظرفیت 16.7 میلیون تن ، فولاد خام 36 طرح با ظرفیت 25.4 میلیون تن و مقاطع فولادی 19 طرح با ظرفیت 9.8 میلیون تن ، طرحهای قابل تحقق هستند.

رحمانی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت نیز معدن را جزو پروژه های اقتصاد مقاومتی و مبحثی استراتژیک و راهبردی توصیف کرد. رضا رحمانی افزود :قبلا سالانه 350 فقره جواز تاسیس در زنجیره فولاد صادر می شد که الان به 50 فقره رسیده است.

وی تاکید کرد : در طرح جامع فولاد وظایف و مسوولیتها به زیر بخشها تقسیم و به برنامه های اجرایی تبدیل شوند.

گفتنی است طبق برنامه جامع فولاد رسیدن به ظرفیت تولید 55 میلیون تن فولاد خام درافق 1404 پیش بینی شده است .
 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667