قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1396/08/14

غیبت محرک‌های بنیادی برای سنگ‌آهن

در دو هفته گذشته افت مجدد قیمت سنگ‌آهن کنسانتره در سطح جهان به وقوع پیوسته که معدن‌داران،‌ تولید‌کنندگان و صادرکنندگان را نگران کرده است.

به گزارش استیل پدیا، به گفته فعالان و کارشناسان بازار این روند کاهشی قیمت خیلی ماندگار نخواهد بود و احتمال دارد ظرف یک هفته آینده قیمت‌ها روند بهبود و رشد را در‌پیش بگیرد.روند بهبود قیمت‌ها تا ۳ ماه آینده ماندگار خواهد بود، ولی برای سال ۲۰۱۸ شرایط خوبی پیش‌بینی نمی‌شود.

در این رابطه براساس اخباری که از استرالیا و برزیل به‌عنوان تولید‌کنندگانی که درصدد افزایش صادرات محصولات سنگ‌آهنی هستند و از طرف دیگر یکسری قوانین سختگیرانه‌ای هم که در سطح جهانی برای سنگ‌آهن رخ داده، انتظارات زیادی را برای سال جدید نباید داشت.این در حالی است که کارشناسان با گمانه‌زنی‌های جدی بر این باورند در کوتاه‌مدت و ظرف یکی دو ماه آینده شرایط قیمت‌ها بهتر از حال‌حاضر خواهد شد.
 

پیش‌بینی ثبات قیمتی در ۲۰۱۸

مهرداد اکبریان، رئیس هیات‌مدیره انجمن سنگ‌آهن درخصوص روند فعلی بازار جهانی سنگ‌آهن و پیش‌بینی‌های حول این ماده اولیه می‌گوید: پیش‌بینی‌ها و گمانه‌زنی‌هایی طی مدت اخیر حول روند ثبات قیمت در بازار جهانی سنگ‌آهن بوده است. در این رابطه باید گفت ثبات قیمت بر پایه «دو مولفه» استوار است؛ عرضه و تقاضا، در ارتباط با بحث عرضه کشورهای تولید‌کننده بزرگ اقدام به برنامه‌ریزی برای افزایش ظرفیت تولید و صادراتشان کرده‌اند.

این اقدام موجب خواهد شد عرصه برای کشورهای دیگری که تولید‌کنندگان کوچک‌تر و کمتری هستند و صادر‌کنندگانی با ظرفیت و اندازه‌ای کمتر هستند، تنگ‌تر شود.اما از سوی دیگر قوانین سختگیرانه زیست‌محیطی که در چین وضع شده و از سوی دیگر سختگیری‌هایی که برای صدور مجوز برای واردات سنگ‌آهن در نظر گرفته می‌شود و قیمت‌گذاری‌های نامتعادل موجب خواهد شد که سال آینده سنگ‌آهن‌های با عیار پایین و سنگ‌آهن‌هایی که ناخالصی‌هایی غیرمتعارف و بالا دارند در فروش و قیمت‌گذاریشان به مشکل برخورد کنند.

اکبریان مبنی بر اینکه «قیمت نفت و هزینه‌های حمل‌ونقل‌ در سال آینده به‌عنوان بخشی از هزینه‌های تولید سنگ‌آهن افزایشی است؛ آیا این موضوع بازار سنگ‌آهن را تحریک می‌کند؟» گفت: قیمت حمل‌و‌نقل همیشه در ارتباط با موضوع سنگ‌آهن و به‌خصوص در رده بندی حمل‌و‌نقل دریایی، تعیین‌کننده است. در این رابطه وقتی بحث رقابت با کشوری مانند استرالیا و برزیل را مد‌نظر داریم بیشتر از اینکه قیمت تمام‌شده معدنی با قیمت تمام‌شده استرالیا و برزیل اختلاف داشته باشد، با قیمت «حمل‌ها» تفاوت دارد.

در این رابطه قیمت حمل‌ونقل‌ در مقایسه با این کشورها و نسبت به این کشورها خیلی بالا است. در واقع موضوع مهم حمل‌و‌نقل موجب می‌شود که قیمت نهایی برای ایران قدرت رقابت ایجاد نکند؛ به همین منظور اگر در سال آینده انتظار این باشد که حمل‌و‌نقل دریایی با افزایش قیمت مواجه شود، اولین تاثیر از بابت این افزایش متوجه ایران خواهد بود، چرا‌که ایران در حالت عادی و در مقوله حمل‌و‌نقل رقمی بالاتر از بقیه کشورها پرداخت می‌کند به این دلیل که کشتی‌های کوچک‌تری در بنادر ایران پهلو می‌گیرند.

اکبریان در ادامه با اشاره به موضوع بنادر و پتانسیل زیرساختی که بنادر ایران دارند گفت: بنادر ایران قدرت بارگیری زودهنگام را ندارند، این موضوع باعث پرداخت «دموراژ» می‌شود یا موجب می‌شود طرف مقابل چند دلاری را به دلیل نداشتن سرعت حمل‌و‌نقل و بارگیری از طرف ایرانی بیشتر بگیرد؛ از سویی داخل مرزهای ایران و در بحث ترانسفر زمینی هم مقوله‌ای که در این موضوع نقش اساسی داشته آن است که بعضی مواقع افزایش قیمت‌هایی که به‌صورت موردی اتفاق می‌افتد به‌ جای اینکه به نفع صادر‌کننده و معدن‌دار باشد و آنها را منتفع کند، به نفع گردانندگان و صاحبان حمل‌و‌نقل تمام می‌شود.

به‌ طور کل حمل‌ و‌نقل در مواد معدنی کشور نقش اساسی دارد و از همین‌رو تغییرات در این مقوله هم تاثیرات عمده خواهد داشت، به همین دلیل هم تغییرات حمل‌و‌نقل اگر به سمت افزایش هزینه‌ها در سال جدید میلادی باشد، رقابت را برای ایران سخت‌تر خواهد کرد.

 
 افت قیمت بیلت

اکبریان با اشاره به افت قیمت بیلت و توضیح روند تاثیرگذاری که این ماده روی سنگ‌آهن دارد، می‌گوید: افت قیمت بیلت مستقیما و سریع روی قیمت سنگ‌آهن تاثیر نمی‌گذارد، درست است که نسبتی که قیمت بیلت با قیمت سنگ‌آهن دارد یک نسبت مستقیم است ولی «آنی» نیست، در این رابطه مولفه‌های تاثیرگذار دیگری در مقایسه با بیلت هم وجود دارد.در ارتباط با آنی نبودن تاثیر نوسانات قیمت بیلت،‌ اگر کاهش قیمت در روزهای آینده جبران شود، قیمت بیلت در روند قیمتی سنگ‌آهن تاثیر نخواهد داشت ولی اگر ماندگاری افت قیمت بیلت بیش از یک ماه باشد، روی قیمت سنگ‌آهن تاثیر خواهد گذاشت.

 
 بودجه۹۷ و انتظارات بخش خصوصی

اکبریان با اشاره به بررسی بودجه ۹۷ در مجلس که در ماه آینده احتمالا آغاز خواهد شد، ادامه داد: بخش سنگ‌آهن هنوز جای خالی برای سرمایه‌گذاری‌های اولیه زیرساختی دارد، به این معنا که «بنادر» یکی از مهم‌ترین فضاهایی هستند که از نظر زیرساختی مشکلات عمده و زیادی در جهت ارائه خدمات استاندارد حمل‌ونقلی در سطح جهانی دارند.در این رابطه در «ترانسفر» و «حمل‌و‌نقل ریلی» با مشکلات عمده و قابل‌تاملی مواجه هستیم، از سوی دیگر بحث اکتشافات در زمین است؛ قسمت عمده‌ای از کارهای اکتشافات اولیه مسوولیت حاکمیتی دارند و ارتباطی به بخش خصوصی ندارند، تمام این موارد از فعالیت‌هایی است که باید از سوی دولت انجام بگیرد به این معنا که جزو «بودجه‌های ردیف‌دار مجلس» باشند و این‌گونه نیست که بخش خصوصی در این رابطه بتواند به راحتی فعالیت و دخالت کند، درخصوص موارد ذکر‌شده بخش خصوصی از مجلس می‌خواهد که زیرساخت‌های مربوط به توسعه معدنی را حتما مدنظر و بودجه لازم را تخصیص دهند.

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667