قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1396/02/21

همکاری های خوب بخش دولتی در منتفی شدن عوارض بر روی صادرات سنگ آهن

فولادنيوز بنا بر ماين نيوز گزارش مي‌دهد،‌ قدیر قیافه درباره این موضوع بیان کرد: بحث عوارض فقط مربوط به سنگ آهن نیست بلکه یک بحث کلی است.

وزارت صمت معتقد است برای جلوگیری از خام فروشی و به منظور ایجاد ارزش افزوده باید بر روی محصولات معدنی عوارض وضع شود تا صاحبان کسب و کار معدنی به ایجاد ارزش افزوده بیشتر ترغیب شوند، لکن ما معدنکاران و انجمن سنگ آهن معتقدیم که صادرات سنگ آهن از کشور به صورت خام انجام نشده و فرآوری صورت گرفته و ارزش افزوده نیز ایجاد شده است و به تعبیر ما سنگ آهن فرآوری شده است.

رئیس انجمن سنگ آهن ایران – قدیر قیافه – ضمن بیان این مطلب گفت: فرآوری مراحل متفاوتی داشته به عبارتی وقتی فرآوری بر روی سنگ آهن صورت می گیرد این ماده معدنی دیگر ماده خام نیست به طوری که به صورت دانه بندی شده، کنسانتره و حتی پرعیار سازی شده و عناصر مزاحم در فرآیند پرعیار سازی از آن کاسته می شود، دیگر ماده خام به آن اطلاق نمی شود، اما می توان آن را ماده اولیه نامید.

وی افزود: باور ما این است که براساس قانون رفع موانع تولید و به ویژه آیین نامه اجرایی ماده 37 طی فرآیند خاص از الزامات وضع عوارض صادراتی است، بر اساس ترتیب مندرج در آن، ابتدا فهرست کالاهایی که می تواند مشمول عوارض و یا تشویق قرار گیرد در کمیته ماده 3 مطرح و پس از تصویب آن و با تایید آن در دو مرحله دیگر باید به انضمام گزارش کارشناسی و مصوبه کمیته های مذکور، پیشنهاد وضع عوارض به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارسال و سپس در شورای اقتصاد مطرح گردد.

اعتقاد ما این بود که این فرآیند قانونی طی نشده و قاعده مزبور رعایت گردد. با توجه به این مهم سال گذشته طی نامه ای مبسوط نظرات انجمن به همراه استدلالات و مستندات به جناب آقای دکتر نوبخت نوشته و بررسی پیشنهاد وزارت صمت در شورای اقتصاد متوقف شد.

قیافه اظهار داشت: انجمن سنگ آهن به عنوان یک تشکل معدنی تخصصی از بدو تاسیس تمامی تلاش خود را در جهت توسعه بخش و جلوگیری از خلق مقررات مخرب بکار گرفته و خوشبختانه تاثیر به سزایی داشته است.

لذا در راستای اقدامات توسعه ای خود معدنکاران، صاحبان کسب و کار و کارآفرینان را به تاسیس واحدهای فرآوری تتشویق نموده و نیک بختانه تعداد زیادی واحدهای کانه آرایی و فرآوری توسط زحمتکشان این عرصه در استان های معدنی کشور ایجاد شده است. ایجاد ارزش افزوده بیشتر در داخل کشور از مواردی است که همه همکاران مان پیگیر آن بوده اند.

با توجه به شرایط خاص حاکم بر تولید کشور وظیفه داشتیم که موضوع عوارض را از طرق مختلف من جمله مجلس شورای اسلامی، معاون اول ریاست جمهور، سازمان مدیریت و برنامه ریزی که دبیرخانه شورای اقتصاد نیز در آنجاست و همین طور سازمان توسعه و تجارت پیگیری نماییم

وی در ادامه گفت: سال گذشته در جلسه ای که به اتفاق دوستان هیات مدیره انجمن و مدیران مجموعه های بزرگ معدنی گل گهر و چادرملو با آقای دکتر ویسه و با حضور آقای دکتر سرقینی برگزار شد توسط آقای دکتر ویسه نیز صراحتا اعلام گردید که به احتمال قوی این موضوع از دستور کار خارج خواهد شد.

همچنین، در جلسه ای دیگری که امسال با اعضای هیات مدیره انجمن سنگ آهن با جناب آقای دکتر نوبخت داشتیم نیز قرار شد که فرآیند قانونی مندرج و پیش بینی شده در ماده 37 اجرایی شود.

در آن جلسه دکتر نوبخت اعلام کردند که بایستی فرآیند قانونی آن طی شده و بعد به شورای اقتصاد برود و در شورای اقتصاد با توجه به توضیحات انجمن سنگ آهن، اصراری بر تصویب این موضوع وجود ندارد چراکه به دلیل عدم تقاضا در بازار داخل چاره ای جز صادرات نداریم. به طوری که بعد از آن جلسه دکتر سرقینی –برای سال 96 منتفی دانستند.

مهندس قدیر قیافه در خاتمه ابراز داشت: از سال گذشته تاکنون شاید ده‌ها جلسه در مراکز مختلف تصمیم گیرنده و تصمیم ساز دولتی داشته ایم و با توجه به اظهار نظرات کارشناسی و دانش و تجربه متخصصان سنگ آهن، اعداد و ارقام و واقعیت ها ارائه شده است.

این مراکز نیز پذیرفته اند که اظهارات و دلایل کارشناسی انجمن سنگ آهن متقن و مستدل بوده و لذا بعید می دانم که اتفاق خاصی بیفتد و ضمنا به فرض محال اگر چنین تصمیمی نیز گرفته شود، بر اساس قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار یک فرجه قانونی برای اعمال چنین قانونی در نظر گرفته خواهد شد.

ما از این که دولت این موضوع را به صورت هیجانی و احساسی نگاه نکرده و کاملا نگاه کارشناسی داشته است تشکر می نماییم.
 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667