قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1396/01/31

پیش‌بینی وضعیت صنعت فولاد در سال ۹۶

پیش‌بینی وضعیت صنایع فلزی در سال ۹۶ در مقایسه با دوسال گذشته به جز دوماه آخر سال ۹۵ نوید رونق در بازار  فولاد را می‌دهد.

به گفته فعالان این صنعت همین که انبارهای فولاد خالی از مواد اولیه و محصولات فولادی است نشانه خوبی از خروج از رکود این صنعت است و برای سال پیش رو می‌توان با ادامه روند صادرات و افزودن نقاط جدید صادراتی به فهرست همیشگی، به ادامه رونق در این صنعت امیدوار بود.

به تبع این وضعیت مطلوب اثر خود را در سهام این شرکت‌ها گذاشته و منجر به افزایش سرمایه از محل سود خالص شده است.

انتظار رشدی مناسب
درحال‌حاضر شرکت‌های خودرویی به دلیل اقبال بازار از سهم این شرکت‌ها رشد خوبی داشتند اما شرکت‌های فولادی هنوز حرکت خود را شروع نکرده‌اند و گزارش‌های مثبتی را به بورس اعلام کرده‌اند، به طوری که نخستین پیش‌بینی فولاد مبارکه با ۵۳ درصد افزایش نسبت به سال ۹۵، ۲۵۳ ریال در هر سهم بوده است.

مرتضی شبانی مدیر امور سهام شرکت فولاد مبارکه با بیان این مطلب گفت: آخرین پیش‌بینی سال ۹۵، ۲۹۵ ریال (ای‌پی‌اس) (سود نقدی سهم) به ازای هر سهم بوده است. انتظار می‌رود بازار اقبال خود را نسبت به صنایع فلزی نشان دهد، این اخبار مثبت تا این لحظه تاثیر مثبتی در نرخ سهام شرکت نداشته است.

شبانی درباره وضعیت سایر صنایع از ابتدای سال ۹۶ گفت: هنوز این صنایع مجال این را نداشته‌اند که خودی نشان دهند اما صنایع پتروشیمی و پالایشی از ابتدای امسال شروع خوبی داشته‌اند.

این کارشناس بازارسرمایه درباره روند قیمتی برخی محصولات فلزی افزود: همزمان با افت قیمت‌های جهانی و اوج رکود بازار در سال ۹۴، نرخ محصولات فولادی از قبیل ورق گرم، زمانی تا ۲۵۰ هزار دلار در هر تن کاهش پیدا کرد و به طور تقریبی از اوایل سال ۹۵ با افزایش نرخ ۵۰۰ دلاری روبه‌رو شدیم، درحال‌حاضر نرخ این محصول در محدوده ۴۸۰ دلار پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: چین به‌عنوان بزرگترین تولیدکننده فولاد در تعیین قیمت‌های جهانی نقش اساسی دارد، بنابراین کاهش عرضه این کشور در افزایش قیمت‌ها تاثیرگذار است.

شبانی یادآور شد، این شرکت در پیش‌بینی سال ۹۶ افزایش نرخی با توجه به افزایش قیمت‌های جهانی در نظر نگرفته است و با همین قیمت‌های فعلی بودجه ۹۶ را بسته است.

این مقام مسئول در شرکت فولاد مبارکه درباره وضعیت سهام این شرکت تصریح کرد: درحال‌حاضر قیمتی که برای سهام این شرکت است، زیر ارزش واقعی سهم است، شرکتی که با یک جهش در سودآوری در سال ۹۶ روبه‌رو بوده و سود این سال نسبت به سال قبل ۵۳ درصد افزایش نشان می‌دهد، به مراتب باید نرخ سهام هم رشد مناسبی پیدا می‌کرد اما این افزایش نرخ هنوز منظور نشده است.

وی یکی از دلایل افزایش نیافتن نرخ سهم این شرکت را، بزرگ بودن شرکت برشمرد. به این معنی که وقتی سهام شناور نرخ بالایی داشته باشد به محض اینکه کمی رشد می‌کند افزایش عرضه دارد و همین دلیل باعث می‌شود نرخ سهم بر روی نرخ خاصی تثبیت شود.

این موضوع با تئوری‌های مدیریت مالی هم مناسب است. به طور معمول شرکت‌های بزرگ ریسک کمتر و دامنه نوسان نرخ کمتری نسبت به سهام شرکت‌های کوچکی دارند که دارای جهش قیمتی زیادی هستند.

شبانی درباره طرح‌های توسعه این شرکت در سال ۹۶ گفت: یکی از طرح‌های توسعه این شرکت، بهره‌برداری از طرح‌های توسعه جدید فولاد مبارکه است. این شرکت در سال گذشته یک طرح توسعه عمده با ماشین ریخته‌گری شماره ۵ با ظرفیت ۱/۸ میلیون تن به ظرفیت تولید تختال اضافه کرد.

درحال‌حاضر ظرفیت تولید ورق این شرکت تکمیل است و خروجی این ماشین ریخته‌گری به طور مستقیم به فروش می‌رسد. وی ادامه داد: فولاد مبارکه فروش یک میلیون و ۱۵۰ تن تختال را در بودجه سال ۹۶ پیش‌بینی کرده و همین اتفاق، درآمد این شرکت را از ۱۰ هزار میلیارد به ۱۲هزار میلیارد تومان افزایش داده است.

شبانی ابراز امیدواری کرد، امسال با افتتاح طرح گندله‌سازی سنگان به ظرفیت ۵ میلیون تن و افتتاح فولاد صبا با ظرفیت فعلی، تولید از ۶۰۰ هزار تن ورق به ۱/۵ میلیون تن افزایش پیدا کند.

ثبات حاکم است
باتوجه به اقداماتی که در سال ۹۵ شد و بخش بیشتری از آن در سال ۹۶ به سرانجام می‌رسد برای صنعت فولاد آینده و رویکرد بهتری نسبت به سال ۹۵ پیش‌بینی می‌شود.

عزیز قنواتی مدیرعامل فولاد امیرکبیرکاشان با بیان این مطلب گفت: خالی بودن انبارها از مواد اولیه و توان صادرات محصول چه در داخل یا خارج از کشور، بارقه‌های امید را نسبت به آینده این صنعت بیشتر کرده است.

پیش از این در سال ۹۴ مجبور به دپوی محصول بودیم اما امسال از سال ۹۵ این مشکل برطرف شده و صنایع فولادی فروش بهتری داشته‌اند.

قنواتی ثبات نرخ فولاد را یکی از مهم‌ترین اتفاق‌ها در نیمه دوم سال ۹۵ برشمرد و درباره دلایل این موضوع افزود: ثبات نرخ ارز، حمایت‌های دولت و سیاست‌گذاری کلی در تعرفه‌ها باعث شد ثبات نسبی در این صنعت حاکم شود. همین که درحال‌حاضر می‌توانیم مازاد تولید را صادر کنیم، نشانه خوبی از حمایت‌های دولت است.

وی ابراز امیدواری کرد، سال ۹۶ حمایت‌های دولت از این صنعت تداوم داشته باشد؛ این مسئله به‌ویژه بعد از فضای پسابرجام و رفع تحریم‌ها فرصت مناسبی برای صادرات محصولات فولادی ایجاد کرد.

قنواتی بازار صادراتی محصولات این شرکت را کشورهای ترکمنستان، ارمنستان و عراق برشمرد و صادرات به برخی کشورهای اروپایی در سال ۹۶ را محقق دانست.به گفته وی، این شرکت امسال ۱۰ درصد از محصول خود را براساس بودجه و نیاز مقرر شده صادر می‌کند.

همچنین این شرکت در امسال قصد افزایش سرمایه از محل سود انباشته را دارد تا این رقم به ۴۵ میلیارد تومان برسد. مدیرعامل فولاد امیرکبیر کاشان، درباره وضعیت سهام این شرکت در بورس گفت: سال گذشته با ۳ تعدیل مثبت در بورس، ۶۵ درصد بودجه افزایش پیدا کرده و درحال‌حاضر و در ابتدای سال ۹۶ افزایش ۱۶۵ درصدی (ای‌پی‌اس) محقق شده است.
 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667