قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1396/01/27

صنعت فولادسازی حامی بزرگ محیط زیست

در سال‌های اخیر بارها در مورد آلاینده بودن صنعت فولادسازی در دنیا صحبت شده است و حتی در برخی از کشورهای دنیا مانند چین از تعطیلی صنعت فولادسازی به عنوان راهی برای کنترل آلودگی هوا صحبت شده است.

به همین دلیل زمانی که در مورد آلودگی هوا و کم آبی در یک کشور صحبت می شود در اولین گام در مورد ضرورت تعطیلی واحدهای فولادسازی صحبت می شود و ارزش اقتصادی این صنعت برای کشور مورد تردید قرار می گیرد.

اما  مشکل در جای دیگری نهفته است. بررسی های انجام شده توسط اتحادیه جهانی فولاد نشان می دهد اگر از تکنولوژی های مدرن در صنعت فولاد سازی استفاده شود و واحدهای تولیدی با کارایی پایین مدرنیزه بشود، نه تنها صنعت فولاد سازی آلودگی زیست محیطی ایجاد نمی کند بلکه به دلیل ایجاد یک ماده اولیه صنعتی بسیار ارزشمند برای اقتصاد ارزش افزوده بالایی هم ایجاد می‌کند و می‌تواند زمینه توسعه اقتصادی و افزایش فرصت‌های شغلی را فراهم کند.

اتحادیه بین المللی آهن و فولاد در گزارشی با عنوان صنعت فولادسازی حامی بزرگ محیط زیست نوشت: فولاد قابل بازیافت‌ترین ماده در جهان است. فولاد و فراورده های فولادی 100 درصد قابل بازیافت هستند و به دلیل ارتقای تکنولوژی تولید فولاد بهره‌وری فرایند تولید افزایش یافته است.

در این بخش به اصلی ترین مسایلی که منتقدان صنعت فولاد سازی به آن اشاره می‌کنند و به این دلایل خواستار محدود شدن روند توسعه صنعت فولاد سازی در کشورهای صنعتی می شوند توجه می کنیم و پاسخ این انتقادات را می‌دهیم.

اول:

مصرف آب در صنعت فولاد سازی زیاد است و این صنعت در دنیای امروز که محدودیت منابع آب وجود دارد می تواند بسیار خطر افرین باشد.

در پاسخ به این انتقاد اتحادیه جهانی فولاد نوشت: 90 درصد آابی که در فرایند تولید فولاد استفاده می‌شود دوباره پاکسازی می شود و بعد از سرد شدن به منبع اصلی باز می گردد. بخش اعظم آبی که در این فرایند از بین می رود از طریق تبخیر شدن به جو باز می گردد.

از طرف دیگر آبی که بعد از استفاده در صنعت فولادسازی به رودخانه ها باز می گردد اغلب تمیزتر از آبی است که وارد فرایند تولید فولاد شده است.

این اطلاعات نشان می دهد که در صورتی که صنعت فولادسازی توسعه یافته باشد و از آخرین تکنولوژی ها در این صنعت استفاده شده باشد آسیبی به منابع آبی وارد نمی کند و محدودیت منابع آب در یک منطقه نمی تواند مانعی در مسیر توسعه صنعت فولاد سازی محسوب شود.

دوم:

صنعت فولاد یک صنعت انرژی بر است و به همین دلیل هزینه تولید فولاد بسیار زیاد است.

در پاسخ به این انتقاد به پیشرفت‌های انجام شده در زمینه تکنولوژی اشاره شده است که باعث شد تا بهره وری مصرف انرزی در این صنعت تنزل یابد.

طی پنجاه سال گذشته مصرف انرژی برای تولید یک تن فولاد در دنیا 60 درصد کاهش یافته است که این موفقیت بزرگی برای فعالان این صنعت محسوب می‌شود و با توجه به فعالیت‌های اخیر انتظار می‌رود تا انتهای نیمه اول قرن 21 میلادی مصرف انرژی در صنعت فولاد سازی 15 درصد تنزل یابد.

یکی از مزیتهای مهمی که برای صنعت فولادسازی عنوان می شود نرخ بالای بازیافت آن است. هر ساله 650 میلیون تن فولاد در دنیا بازیافت شده است. از طرف دیگر محصولات صنعت فولاد در تکمیل زیرساخت‌های تولید انرژی های پاک و احیا شدنی در دنیا استفاده می‌شود و بدون فولاد نمی‌توان شاهد توسعه منابع انرژی در دنیا بود.
 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667