قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1395/12/05

رونمایی از مدل ارزیابی کیفی IR-MARKING در هفمین همایش چشم انداز فولاد

به گزارش استیل ایران، آقای مهندس محمد کاظم تدین مدیر واحد پشتیبانی فنی مشتریان شرکت فولاد مبارکه درهفتمین همایش چشم انداز صنعت فولاد ایران اعلام نمود که (سازمان ملی استاندارد ایران،دانشگاه صنعتی اصفهان)پژوهشکده فولاد ایران و انجمن تولید کنندگان فولاد ایران در قالب یک پروژه تحقیقاتی نسبت به طراحی و ارایه یک مدل ارزیابی کیفی فولادها تحت عنوان IR-Marking اقدام نمودند.

بطور کلی امروزه کشورهای پیشرفته جهان به منظور حمایت از طرفهای ذینفع خود مانند مشتریان ومصرف کنندگان،کارکنان، جامعه و...   از نظامهای مدیریتی مختلفی استفاده می کنند. درگذشته تامین نیازمندیها و انتظارات مشتریان و مصرف کنندگان با روش کنترلی واز طریق مقایسه  انطباق مشخصه های کالاها و خدمات با استانداردها  انجام می گرفت .

همزمان با توسعه و پیشرفت صنعتی تعاریف کلاسیک کیفیت نیز دستخوش تغییر گردید به نحوی که امروزه کیفیت تنها به انطباق مشخصه های فنی کالا با استاندارد منحصر نمی گردد بلکه به تاثیرات کالا و خدمات بر روی بهداشت، محیط زیست و ایمنی در کل چرخه عمر محصول نیز توجه می گردد و توسعه پایدار سازمان ها درگرو توجه همه جانبه و همه نگر به کلیه ابعاد و جنبه های فعالیتها و فرایندهای خود می باشد.

بهمین منظور مدلهای مدیریت کیفیت به عنوان مکمل روشهای سنتی بازرسی و کنترل کیفیت مورداستفاده قرار میگیرند درجهان پیشرفته کنونی موسسات و سازمانهای ملی استاندارد بعنوان نهادهای حاکمیتی که نقش حمایت و حفاظت از منابع مردم و آحاد جامعه را بعهده دارند باید با سازو کارهای مختلف ازحقوق مردم و جامعه حفاظت  میکنند. و بهمین منظور مبادرت به طراحی مدلهای مختلف نموده اند.

بعنوان مثلا کشورهای اتحادیه اروپا از مدل ارزیابی انطباق کیفی ‌CE-MARKING‌ استفاده می کنند سایر کشورها نیز متناسب با مقتضیات محلی و بومی خود مدل های مشابهی طراحی و ارایه نموده اند و کلیه تولید کنندگان داخلی و خارجی نیز که قصد تولید و عرضه محصولاتی که بر ایمنی ، بهداشت،سلامت و محیط زیست مردم تاثیر دارد را ملزم می کنند که از الزامات مقرراتی و قانونی خاصی تبعیت نمایند.

به عبارت دیگر تولید کنندگان محصولات علاوه بر رعایت استانداردهای محصول بایستی به جنبهها و ویژگیهای دیگری از محصولات  نیز توجه داشته باشند. کشور هندوستان یک مدل ارزیابی انطباق به نام BIS و کشور روسیه از مدل GOST و تایلند مدل TAI را بهمین منظور طراحی و استفاده می کنند.

بدلیل اهمیت نقش فولاد در جامعه  مدل ارزیابی انطباق IR-MARKING به همت سازمان ملی استاندارد ایران و همکاری متخصصین صنعت فولاد برای اولین بار در کشور طراحی و بومی شده است.  درصورت موفقیت می توان از مدل فوق برای سایر کالاهای حساس نیز استفاده نمود.

فعالیت های مختلفی جهت آشنایی با این مدل وسیستم جدید و آموزش و ترویج آن درحال انجام می باشد و به اعتقاد ما لازم است به یک خواست و مطالبه عمومی تبدیل گردد.

وظیفه نهادهای مسئول نظیر دانشگاهها و انجمن ها و سازمانهای مردم نهاد(NGO) ها و متخصصین و صاحبنظران حوزه های مرتبط با استاندارد و کیفیت در این زمینه آموزش،ترویج و آگاهی دادن مصرف کنندگان به حقوق اساسی خودنیاز می باشد. نقش صنایع و تولید کنندگان داخلی و وارد کنندگان کالاهای خارجی نیز رعایت حقوق مردم و جامعه و محیط زیست می باشد.


IR-MARKING یک زبان مشترک بین اجزای زنجیره تولید فولاد ایجاد و سعی می نماید  نقش و وظایف هرکدام را به روشنی مشخص نماید.
انتظار می رود رسانه ها و مطبوعات دغدغه های کیفیت ،ایمنی ، بهداشت ومحیط زیست را در کالاهای مصرفی(چه تولید داخل و چه وارداتی) به مطالبه عمومی تبدیل نمایند.
 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667