قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1395/10/19

فولاد و زغال‌سنگ از زمینه‌های مساعد همکاری ایران، آلمان و اتریش است

زمینه‌های مختلفی برای فعالیت‌های معدنی و صنایع مرتبط بین ایران و جهان وجود دارد که فولاد و زغال‌سنگ از آن جمله است. فریدون بوداغی استاد دانشگاه و کارشناس اقتصادی با اعلام این مطلب گفت: ایران، آلمان و اتریش می‌توانند در این زمینه فعالیت‌های مشترک مناسبی داشته باشند.

عضو هیات علمی دانشگاه دوسلدورف آلمان در حاشیه یک نشست خبری درخصوص جذب سرمایه‌گذاری در ایران خاطرنشان کرد: آمارها نشان می‌دهد آلمان و اتریش در استخراج مواد معدنی از کشورهای اروپایی با سابقه به حساب می‌آیند و اکنون پس از توافق برجام، بستر سرمایه‌گذاری خارجی در بخش‌های مختلف معادن و صنایع معدنی مساعد است.

به گفته وی، ایران با داشتن 68 نوع ماده معدنی از کشورهای شاخص معدنی جهان محسوب می‌شود و اکنون ضمن ترغیب بخش خصوصی برای حضور در این بخش باید، همکاری مشترک با طرف‌های خارجی موفق در این عرصه را فراهم کرد.بوداغی افزود: علاوه بر زغال‌سنگ که ایران دارای ذخایر مناسبی از آن است، سرب و روی نیز از دیگر زمینه‌های همکاری مشترک ایران با طرف‌های خارجی از جمله آلمان و اتریش محسوب می‌شود.بوداغی گفت: براساس آمارهای منتشر شده از سوی ایمیدرو، براثر فعالیت‌های اکتشافی مقدماتی در شرق کشور حدود 350 تا 400 میلیون تن ذخیره جدید زغال‌سنگ کشف شده که نتایج تکمیلی آن قرار است منتشر شود.

این استاد دانشگاه افزود: اجرای طرح‌های توسعه فولادی نقش بسزایی در بهره‌گیری از زغال‌سنگ برای تولید این فلز راهبردی دارد و اکنون در ایران کارخانه ذوب آهن اصفهان تولید فولاد خود را به روش کوره بلند انجام می‌دهد که نیازمند بهره‌گیری از زغال‌سنگ است.وی موضوع اجرای برنامه ظرفیت‌سازی برای تولید فولاد خام در افق 1404 به رقم 55 میلیون تن را مهم خواند و تاکید کرد: رعایت الزامات زیست محیطی یک اصل جدی است که دنیا به‌عنوان برنامه کنونی خود مورد توجه قرار می‌دهد.عضو هیات علمی دانشگاه دوسلدورف آلمان با اشاره به اهمیت صنعت تولید ورق گفت: خودروسازی در کشور زمانی می‌تواند رشد داشته باشد که ورق‌های فولادی مورد نیاز آن را بتوان در داخل تامین کرد.

وی افزود: قرار است یک هیات آلمانی که نمایندگان شرکت‌های مختلف در آن حضور دارند، به‌زودی به ایران سفر کنند؛ به نظر می‌رسد این نخستین سفر یک هیات اروپایی به ایران در سال 2017 باشد و همکاری در زمینه فولاد یکی از گزینه‌های آنها محسوب می‌شود.

بوداغی تاکید کرد: البته باید مراقب بود که در این همکاری‌ها مراقبت از محیط زیست فراموش نشود. وی ادامه داد: آلمانی‌ها اقدامات موثری در جهت حفظ محیط زیست انجام داده‌اند که می‌توانیم سرمایه‌گذاری آنها را در معادن کشور جذب کنیم.به گفته بوداغی، در زمینه فولاد نیز آلمان از پیشرفت خوبی برخوردار است که در این زمینه امکان برخورداری از تجربیات این کشور اروپایی وجود دارد.

وی با اشاره به حضور طراحان و مخترعان ایرانی در شرکت‌های معتبر خارجی گفت: در صورت حمایت از مخترعان می‌توانیم صنایع پیشرفته‌ای در کشور داشته باشیم.عضو هیات علمی دانشگاه دوسلدورف آلمان با تاکید بر لزوم ایجاد صندوق مخترعان برای حمایت از نخبگان کشور تصریح کرد: این صندوق می‌تواند مانند یک موسسه خیریه عمل کند، به‌طوری که از طرح‌های جدید حمایت کند و سرمایه لازم برای صنعتی شدن طرح‌ها را در اختیار مخترعان قرار دهد.

 
 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667