قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1395/05/23

۲ عامل مهم در عرضه تخصصی فولاد در بازارهای جهانی

عرضه فولاد با قیمت رقابتی در بازارهای جهانی و توجه حضور قدرتمند چین و دشوار بودن عرضه محصولات در بازارهای جهانی دو عاملی است که سرمایه گذاران در عرصه صادرات فولاد باید به آن توجه کنند.

ایجاد شرکت های مدیریت صادرات در بسیاری از حوزه ها برای تخصصی شدن تجارت الزامی به نظر می رسد. سیدبهادراحرامیان مدیرعامل فولاد یزد درباره شکل گیری این شرکت ها و تخصصی شدن تجارت فولاد گفت: صادرات فولاد یک تخصص است و چند عامل در تجارت این فلز اهمیت دارد. مهم ترین و اولین عامل در تجارت فولاد به عنوان یک کالای اولیه قیمت فروش محصول است. هرچقدر قیمت فولاد صادراتی ایران نسبت به فولاد دیگر رقبا در بازارهای جهانی کمتر باشد، بهتر می فروشد. برندها در فروش فولاد در بازارهای جهانی نقش چندانی ندارد. فولاد یک کالای استاندارد است و هرکس که قیمت مناسب تری داشته باشد می تواند بازار را به دست بگیرد.

احرامیان گفت: تحولات دو سال گذشته در بازارهای جهانی فولاد مسئله ای است که باید در صادرات تخصصی این محصول در نظر گرفت. بازار جهانی در سه سال گذشته بطور کامل تغییر کرده است و بازارهای صادراتی بهیچ وجه سهل الوصول نیست. افزایش صادرات چین و قبضه کردن بازار های جهانی توسط شرکت های چینی شرایط بازارهای جهانی را تغییر داده است.

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به اینکه در چهارسال گذشته عرضه فولاد در بازارهای جهانی آسان تر بود گفت: نکته مهمی که سرمایه گذاران در عرصه صادرات فولاد باید مد نظر داشته باشند ادامه وضعیت حضور قوی چین در بازارهای جهانی است. ورود به بازارهای جهانی به دلیل قدرت گرفتن چین به راحتی چند سال گذشته نیست و این شرایط به احتمال زیاد در میان مدت و در دراز مدت ادامه می یابد.

کشور چین در سال 2014 و 2015 مبادله بین المللی فولاد را از 30 میلیون تن به 150 میلیون تن رساند و این در حالی است که کل مبادلات بین المللی فولاد 350 میلیون تن است. چینی ها سهمشان را در این حجم از مبادله فولاد از 10 درصد به 40 درصد رساندند. 4 برابر شدن حجم مبادله فولاد چین یک اقدام شگفت انگیز است و این به معنی کنار زدن رقبا و تنگ کردن عرصه صادرات فولاد دیگر کشورها در بازارهای جهانی است.

احرامیان ادامه داد: در حال حاضر و باتوجه به سهم بزرگ چین از مبادلات بین المللی فولاد کار برای تولیدکنندگان ایرانی سخت است و با چالش های زیادی در بازارهای جهانی فولاد مواجهیم. از سوی دیگر بسیاری از کارشناسان داخلی عمق تغییرات در بازارهای جهانی فولاد را درک نکرده اند. شرایط تغییر کرده است و ایران برای رسیدن به جایگاه بهتر در بازار فولاد جهان باید راه دشواری را طی کند. بازارهای جهانی فولاد لقمه چرب و نرمی برای تولیدکنندگان ایرانی نیست و رقبای سرسختی در این عرصه فعالیت می کنند.

به گزارش استیل ایران به نقل از سایت خبری اتاق ایران، عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران در آسیب شناسی صنعت فولاد ایران و موانع تقویت جایگاه ایران در بازارهای صادراتی گفت: صنعت فولاد ایران با هدف پاسخگویی به نیازهای داخلی شکل گرفته است. طیف وسیعی از بنگاه های صنعت فولاد مشغول تولید قسمتی کوچک از زنجیره تولید محصولات فولادی اند.

در ایران آهن اسفنجی، شمش فولادی و صنایع تولید نورد داریم که هرکدام به بخشی از زنجیره می پردازند و این در حالی است که می توانیم با ایجاد کارخانجات مجتمعی زنجیره تولید یا دست کم بیش از دو زنجیره تولید را در یک واحد صنعتی متمرکز کنیم و در بازارهای صادراتی حرفی برای گفتن داشته باشیم. در حال حاضر به جز چند مورد انگشت شمار در صنعت فولاد کارخانجات مجتمعی نداریم.

 

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667