قوطی فولادی ,فولاد مهر سهند
پروفیل, لوله, میلگرد, سپری, میلگرد آجدار, نبشی, ناودانی,قیمت لوله,قیمت پروفیل

آخرین اخبار

سه مصوبه مجلس برای لایحه حمایت از تولید
گروه خبر: لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی با حضور اعضای کمیته اقتصادی شورای ...
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو، مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی از هلدینگ مهر سهند
دیدار جناب آقای دکتر ساسان فرشی حق رو،مدیر کل اِستاندارد استان آذربایجان شرقی به همراه هیات همراه...
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر سهند
ادامه جلسات پروژه طراحی، استقرار و جاری سازی نقشه راه مسیر توسعه سرمایه های انسانی گروه کارخانجات مهر ..
واردات فولاد صفر شد
جعفر سرقینی با بیان مطلب فوق گفت در حال حاضر صنعت فولاد در کشور نیازهای داخلی کشور را تامین می‌کند و ...
کمبود آهن قراضه در کشور به شدت حس می شود
فولاد نیوز: عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: وضعیت آهن قراضه در کشور بحرانی است و کمبود آن به...

آخرین اخبار

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق
تاریخ انتشار :  1395/05/19

کاهش 43 درصدی مصرف آب در مجتمع فولادسازی چادرملو

مدیر مجتمع فولادسازی اردکان گفت: مصرف آب در مجتمع فولادسازی چادرملو کاهش 43 درصدی داشته است.

محمود مصری نژاد در ادامه بازدید خبرنگاران استان یزد از واحدهای جوارمعدنی چادرملو و تاسیسات تصفیه خانه فاضلاب اردکان در نشستی خبری با اشاره به فعالیت 18 ساله چادرملو اظهار داشت: ظرفیت تولید 10.5 میلیون تن کنسانتره در این مجتمع وجود دارد.

وی با اشاره به تاسیسات زیربنایی که توسط چادرملو راه اندازی شده است، افزود: از درآمدها این مجتمع یک واحد نیروگاهی تاسیس و بهره برداری می شود و برق مازاد استفاده مجموعه به استان تزریق می شود.

مصری نژاد با بیان اینکه چادرملو در بدترین شرایط تحریم نیز توانست وسایل مورد نیاز را وارد و از آنها در مسیر تولید استفاده کند، عنوان کرد: این شرکت خصوصی نیست و متعلق به تمام کشور است و هر فردی که اراده کند می تواند با خرید سهام چادرملو در بورس، سهامدار و به نحوی صاحب این شرکت باشد.

مدیر مجتمع فولادسازی اردکان در مورد اشتغالزایی این مجتمع نیز بیان کرد: در مجموعه تاسیسات نظیر نیروگاه و مجموعه واحدهای جوارمعدنی در مجموع 5 هزار نفر مشغول فعالیت هستند که این میزان تا 7 هزار نفر نیز قابل افزایش است.
مصری نژاد خاطرنشان کرد: 70 هزار نفر نیز به صورت غیرمستقیم با این مجتمع همکاری می کرده و معاش خانواده های خود را تامین می کنند.

وی یادآور شد: در این مجموعه اشتغال مولد ایجاد شده ضمن اینکه مجموعه چادرملو توانسته بسیاری از مردم اردکان که به دلیل نبود شغل به سایر استان ها مهاجرت کرده بودند را به این شهرستان بازگرداند.

مصری نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهتمام و توجه ویژه چادرملو به فضای سبز اظهار داشت: این صنعت خواه ناخواه آلودگی ایجاد می کند و تلاش داریم آلایندگی این صنعت را با ایجاد فضای سبز، استفاده از فیلترها و ... برطرف کنیم و آمادگی داریم تا کسانی که نسبت به این موضوع نگرانی دارند را به بازدید از فعالیت های زیست محیطی دعوت کنیم.

مدیر مجتمع فولادسازی اردکان ادامه داد: تاکنون 480 هکتار فضای سبز توسط چادرملو در منطقه ایجاد شده و این در حالی است که زمین مناسبی برای ایجاد سبز وجود ندارد و اغلب اراضی گچی، دارای آهک و آب شور است.

وی ادامه داد: صنایع مستقر در جوار معدن چادرملو در هر حال انرژی بر و آبخواه هستند و هیچ یک از شرکت های فولادی بی نیاز به آب و انرژی نیست اما تلاش شده تا مصرف آب به حداقل میزان لازم برسد و تاکنون نیز 43 درصد در مصرف آب صرفه جویی و کاهش صورت گرفته است.

مصری نژاد خاطرنشان کرد: در مصرف برق نیز راهکارهایی برای صرفه جویی اتخاذ شده به عنوان نمونه محصول داغ را قبل از سرد شدن به مرحله بعدی انتقال می دهیم تا نیاز به برق اضافه برای داغ کردن فولاد نداشته باشیم.

وی عنوان کرد: در حوزه آب طی سه سال بیش از 130 میلیارد تومان برای ایجاد شبکه تصفیه خانه فاضلاب هزینه شد تا بتوانیم از پساب تصفیه خانه برای صنایع فولادی استفاده کنیم.

مصری نژاد این اقدامات را هم برای صنایع و هم برای مردم شهر موثر دانست و افزود: علاوه بر اینکه زیرساخت های مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو با استفاده از احداث نیروگاه و ایجاد شبکه تصفیه خانه فاضلاب تامین می شود، نیاز مردم شهرستان اردکان نیز در این زمینه ها برطرف خواهد شد.

 

جهان پروفیل,پروفیل صابری,پروفیل برتر, پروفیل پرشیا,قیمت پروفیل,میلگرد,لوله ظفر,تهران شرق

اخبار مرتبط

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به کمک ، با ما تماس بگیرید.
کارخانه
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
61 91 3432 (041)
60 91 3432 (041) (نمابر)
info [at] mehrsteel.com
فروش داخلی، فروش خارجی و فروش شرکتی
کیلومتر 35 جاده تبریز - آذرشهر شهرک صنعتی سلیمی | صندوق پستی: 154 - 53751
041-5995
041-36550000
041-36562214
041-36578908
041-36571433
041-36563305
041-36576882
041-36551667