فرم کلی
محاسبه وزن لوله و پروفيل
  1. اندازه اسمي قطر لوله (D)
  2. ضخامت (T)
  3. وزن محاسبه شده:
 

حضور ۱۲۰۰شرکت فولادی و معدنی در معاملات آتی سنگ آهن چین

. ارسال شده در اخبار عمومی.

پس از راه‌اندازی قراردادهای آتی سنگ آهن در اکتبر ۲۰۱۳ در بورس کالای دالیان، بیش از ۱۲۰۰ شرکت فولادی و معدنی به شدت درگیر این معاملات هستند؛ همچنین از زمان امکان ورود سرمایه‌گذاران بین‌المللی به این بازار از می ۲۰۱۸، بیش از ۱۷۰ مشتری خارجی و ۱۵ کشور در این معاملات مشارکت داشته‌اند و از این رو به تازگی قرارداد اختیار معامله سنگ آهن راه اندازی شده است.

به گزارش اختصاصی «کالاخبر»، در آخرین روزهای سال ۲۰۱۹، بورس کالای دالیان (DCE) بسیار فعال بود به طوری که در پلتفرم معاملاتی این بورس، معاملات تمامی محصولات عرضه شده، جریان داشت. تا ۲۵ دسامبر، در مجموع ۲۸۳ قرارداد معامله به ارزش بیش از ۱.۳۳ میلیارد یوان (۱۹۲ میلیون دلار) نهایی شد. نکته جالب توجه اینکه، از مجموع معاملات، ۲۳۵ قرارداد مربوط به محصولات رزین مصنوعی بود. حجم و ارزش این قراردادها به ترتیب حدود ۱۰۱ هزار تن و ۷۶۳ میلیون یوان (بیش از ۱۰۹ میلیون دلار) بوده است.

نخستین معامله پلی اتیلن با غلظت بالا
در همین حال، بورس کالای دالیان میزبان نخستین معامله پلی اتیلن با غلظت بالا (HDPE) در ماه دسامبر بود. این اتفاق از آن رو اهمیت دارد که عنوان نخستین معامله محصول غیراستاندارد از مجموعه رزین‌ مصنوعی را به خود اختصاص داده است. به گفته کارشناسان، این اقدام به معنای تلاش بورس کالای دالیان برای تبدیل شدن به یک مرجع قیمت‌گذاری است.

آغاز قراردادهای اختیار معامله سنگ آهن
در تحولی دیگر، قراردادهای اختیار معامله سنگ آهن در بورس کالای دالیان راه‌اندازی شد. این اقدام از یک سو به رونق صنعت آهن و فولاد از طریق ابزارهای مشتقه کمک خواهد کرد و از سوی دیگر، تبدیل بورس کالای دالیان به مرکز قیمت‌گذاری را تسهیل خواهد کرد. موضوع مهم در قراردادهای اختیار معامله سنگ آهن، موفقیت قراردادهای آتی سنگ آهن در گذشته است. از زمان راه‌اندازی این قراردادهای آتی در اکتبر ۲۰۱۳، بیش از ۱۲۰۰ شرکت فولادی و معدنی به شدت درگیر معاملات قراردادهای آتی سنگ آهن بوده‌اند.

همچنین از زمان عرضه قراردادهای آتی سنگ آهن بورس کالای دالیان به سرمایه‌گذاران بین‌المللی در می ۲۰۱۸، بیش از ۱۷۰ مشتری خارجی و ۱۵ کشور و منطقه در این معاملات مشارکت داشته‌اند. امروزه قراردادهای آتی سنگ آهن چین به بزرگترین ابزارهای مشتقه سنگ آهن در مقیاس جهانی تبدیل شده‌اند. این ویژگی، راه را برای راه‌اندازی قراردادهای اختیار معامله سنگ آهن هموار کرده است.

بورس کالای دالیان به سال ۱۹۹۳ تاسیس شد. در سال ۲۰۱۸ حجم معاملات سالانه این بورس به بیش از ۵۲ هزار میلیارد یوان (حدود ۷.۵ هزار میلیارد دلار) رسید. بورس کالای دالیان از نظر حجم معاملات در سال ۲۰۱۸ مقام دوازدهمین بورس جهان را به خود اختصاص داد.

منبع: Mondo Visione، XinhuaNet

مورخ: 1398/10/16

ویژگی های پروفیل های تقویتی گالوانیزه :

پروفیل های تقویتی گالوانیزه تولیدی این شرکت از محصولات جدید بوده که در راستای استفاده از امکانات شرکت انجام گردید. کاربری این محصولات در پروسه و تکمیل پروفیل های درب و پنجره  .می باشد UPVC 
از ویژگیهای بارز پروفیل های تولیدی این مجموعه انتخاب مواد اولیه درجه یک از شرکتهای معتبر داخلی بوده که دارای استحکام بیشتر، شکل پذیری بهتر و چسبندگی عالی می باشد

کابرد های پروفیل های تقویتی گالوانیزه :  کاربرد پروفیل های تقویتی گالوانیزه  در مقاوم سازی و تقویت قاب و فرم درب و پنجره و استفاده در شاسی کشی و نصب دیواره و سقف کناف
ویژگی های  ورق های شیت (برش خورده) :

ورق شیت های تولیدی شرکت فولاد مهر سهند دارای قابلیت فرم پذیری، جوش پذیری، مقاومت بالا و از دقت ابعادی و کیفیت سطحی بالایی برخودار است

کابرد های ورق های شیت (برش خورده) :  از جمله کاربردهای ورق های شیت ها می توان به ساخت لوازم پزشکی، لوازم خانگی، صنایع خودروسازی و حمل و نقل عمومی و... اشاره کرد.
تمامی حقوق این سایت برای شرکت فولاد مهر سهند محفوظ می باشد © 1393